Zamknij
REKLAMA

Za nimi bardzo udany weekend! Podopieczni Waldemara Minty, aż trzykrotnie stawali na podium podczas zawodów Pucharu Polski w Koziegłowach...

15:24, 14.06.2022 | MiS
Skomentuj Foto: Facebook KKS Gostyń
REKLAMA

To były udane  dni dla zawodników Kolarskiego Klubu Sportowego "KKS Gostyń". Podopieczni Waldemara Minty aż trzykrotnie stawali na podium podczas zawodów Pucharu Polski w Koziegłowach.

Siódma seria Puchu Polski to trzy  miejsca na podium dla kolarzy KKS Gostyń. W kategorii młodzików świetnie pojechał Jan Jędryczka, który zajął drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego pokonując ponad 30 km dystans z czasem 52:19 i tracąc zaledwie trzy sekundy do zwycięzcy. 

Wymagało to niesamowitej mobilizacji z mojej strony, aby nim sterować, by podjął rękawice. Jan ma co bardzo dobre możliwości wydolnościowe, ale nie ma tej przebojowości w sobie, aby pchać się i wygrywać. Dał radę i stanął na podium i to w tak prestiżowej imprezie - mówił trener Waldemar Minta. 

W kategorii juniorów młodszych bardzo dobrze zaprezentował się również Jan Mróz, który dotarł do mety jako trzeci zawodnik.

- Myślę, że wzmocni go to psychicznie, tym bardziej, że dzień wcześniej na torze w Kaliszu nie poszło mu najlepiej, przewrócił się - mówił trener Waldemar Minta. 

Wysokie drugie miejsce zajął również Tomasz Andrzejczak, który dystans ponad 90 km pokonał z czasem 2:12:58 i stracił zaledwie 2 sekundy do reprezentanta KTK Kalisz. 

- Bardzo dobry wyścig Tomka. Pojechał w 8-osobowej ucieczce, a ścigał z zawodnikami w wieku 19-23, czyli w kategorii, w której jeździ Kacper Majewski i on również wjechał na podium. Cieszy mnie, że dwóch tych ludzi dojechało do mety razem i z dobrymi pozycjami - mówił Waldemar Minta.

Tomasz Andrzejczak wynik uważa za bardzo dobry i przekonuje, że dał z siebie wszystko. 

- Kolarz z Kalisza był szybszy na finiszu, ale jestem zadowolony, to dla mnie dobry prognostyk, bo niebawem Mistrzostwa Polski planowane na ostatni weekend czerwca - mówił Tomasz Andrzejczak, zawodnik KKS Gostyń.

Gostyńscy kolarze nie zwalniają tempa i w najbliższy weekend będą się ścigać w Chrzypsku Wielkim.

[ALERT]1655209024012[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ArchiArchi

1 0

Myślę, że w tytule artykułu brakuje jednego wyrazu. Proponuję: udany 15:49, 14.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czytelnik Czytelnik

1 0

Rzadko się zdarza w tej redakcji artykuł bez błędów …….taki mamy poziom dziennikarstwa w Gostyniu 😜 16:53, 14.06.2022


KibicKibic

3 0

Myślę, że na końcu wdarł się błąd, w następny weekend kolarze ścigają się w Chrzypsku Wielkim (za Pniewami), a nie w Krzycku Wielkim.🙂 18:30, 14.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%