Zamknij

Docierały do nich sygnały... Zapewnili, że teraz wszyscy będą mieć umowę o pracę

12:01, 02.01.2025 Aktualizacja: 12:52, 02.01.2025
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Od 1 stycznia 2025 roku Gmina Gostyń przejęła wykonywanie usług opiekuńczych, które dotychczas realizowała Spółdzielnia Socjalna "Arka”. W ramach tej zmiany, usługi te będą świadczyć pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) w Gostyniu, którzy zostaną zatrudnieni na umowy o pracę, co stanowi istotną różnicę w porównaniu do dotychczasowych umów cywilnoprawnych.

Jak zapewniały władze gminy Gostyń zmiana ma na celu poprawę jakości świadczonych usług.

- Naszym priorytetem nie są oszczędności, ale podniesienie jakości opieki. Wprowadzamy rewolucyjne zmiany, które pozwolą nam lepiej zarządzać tymi usługami. Dzięki temu zyskamy większą kontrolę nad tym, jak są świadczone, co przełoży się na ich jakość – mówił Grzegorz Skorupski, wiceburmistrz Gostynia.

Zatrudnienie pracowników na umowy o pracę ma zapewnić stabilność i komfort zatrudnienia, a także zwiększyć odpowiedzialność osób świadczących usługi opiekuńcze. Skorupski podkreśla również, że dzięki zatrudnieniu na stałe, pracownicy będą bardziej zmotywowani do pracy i będą mieli większą pewność zatrudnienia.

- Dzięki tej zmianie chcemy dać opiekunom stabilne warunki pracy, co przełoży się na lepszą opiekę nad osobami, które jej potrzebują – dodał wiceburmistrz Grzegorz Skorupski.

Burmistrz Jerzy Kulak wskazuje, że decyzja o przejęciu usług opiekuńczych przez Gminę jest wynikiem analizy dotychczasowego funkcjonowania usług świadczonych przez "Arkę” oraz dobra sytuacja finansowa gminy.

- Pojawiły się sygnały, które skłoniły nas do ponownej analizy sytuacji. Przejęcie tych usług przez Gminę pozwoli nam lepiej kontrolować ich jakość i dostosować je do realnych potrzeb mieszkańców. W ten sposób wyeliminujemy incydenty, które miały miejsce w przeszłości. Ja nie mówię, że w Gostyniu się działy bardzo złe rzeczy – mówił burmistrz Jerzy Kulak - jednak w naszej sytuacji finansowej możemy sobie pozwolić na zorganizowanie tych usług wewnętrznie. Nie chodzi nam o zaoszczędzenie na kosztach, ale o poprawę jakości świadczonej opieki. Chcemy, aby mieszkańcy Gostynia czuli się bezpiecznie i komfortowo, mając pewność, że otrzymają pomoc, której potrzebuj - dodał włodarz.

Gmina Gostyń zdecydowała, że usługi opiekuńcze będą świadczone przez samych pracowników MGOPS, co pozwoli na lepszą organizację i większą elastyczność w dostosowywaniu opieki do potrzeb osób wymagających wsparcia.

- Chcemy mieć większy wpływ na organizację tych usług. To kluczowe, aby osoby starsze czy niepełnosprawne miały zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie – wyjaśniał wiceburmistrz Grzegorz Skorupski.

Jednym z kluczowych elementów tej zmiany jest zatrudnienie pracowników w MGOPS na umowy o pracę, co w porównaniu do dotychczasowych umów zleceń w spółdzielni "Arka", zapewni im większą stabilność zawodową i bezpieczeństwo ekonomiczne.

- Zatrudniając na umowy o pracę, zapewniamy pracownikom lepsze warunki pracy i komfort zatrudnienia. To zmiana, która przyniesie korzyści zarówno opiekunom, jak i osobom, które otrzymają wsparcie - podkreślał wiceburmistrz Gostynia.

- Opieka nad osobami starszymi czy niepełnosprawnymi to niełatwe zadanie, które wymaga dużej empatii i odpowiedzialności. Chcemy, aby nasi pracownicy czuli się pewnie w swojej pracy, co przełoży się na ich zaangażowanie i jakość świadczonych usług – wtórował burmistrz Jerzy Kulak.

Roczne zadanie będzie kosztowało budżet gminy około 3,5 mln zł, a więc tyle, ile dotychczas. 

Do tematu będziemy wracać.

[ZT]75467[/ZT]

[ZT]75423[/ZT]

[ZT]75420[/ZT]

[ALERT]1735815643664[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

MieszkMieszk

2 0

Nareszcie,jak można było podnajmować firmę do obsługi chorych i tak gmina płaciła za opiekę. 12:21, 02.01.2025

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dziadek 🎄Dziadek 🎄

2 1

Bardzo dobrze nabijanie kasy prywatnej firmie 😏 13:40, 02.01.2025

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I to by było na tyleI to by było na tyle

3 0

Bez zachłystywania, proszę. "Arka" świadczyła też usługi opiekuńcze w soboty i niedziele. Teraz w te dni starym, chorym człowiekiem ma się zająć rodzina. A jeśli ktoś nie ma rodziny, co Pan zaproponuje Panie burmistrzu?...........pewnie DPS. 20:46, 02.01.2025

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Władza leniwa Władza leniwa

3 1

Ale Kulak musi być słaby albo leniwy skoro mu drugi zastępca potrzebny gdzie prezydent Leszna ma jednego zastępcę a burmistrz Rawicza chyba nawet nie ma zastępcy. Co ten Kulak robi w pracy że drugi zastępca mu jest potrzebny? Dwóch zastępców na 20 tysięczne miasto to chyba przesada! 10:46, 03.01.2025

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

2222

1 0

Burmistrz Rawicza ma dwóch zastępców 14:01, 03.01.2025

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%