W Polsce z niepłodnością szacunkowo zmaga się 1,5 mln par. W obliczu tego problemu pojawiają się stres, niepewność i pytania o przyszłość. Kiedy naturalne starania o dziecko okazują się bezskuteczne, warto jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów. Klinika Bocian w Poznaniu od lat pomaga pacjentom w diagnostyce i leczeniu niepłodności, oferując nowoczesne metody terapeutyczne, w tym procedurę in vitro.
Decyzja o pierwszej wizycie w klinice leczenia niepłodności to dla wielu par kluczowy krok, często poprzedzony długim okresem starań o dziecko. Im szybciej partnerzy zdecydują się na konsultację ze specjalistami, tym większa szansa na skuteczną diagnostykę i odpowiednie leczenie. Klinika Bocian w Poznaniu, należąca do ogólnopolskiej sieci ośrodków leczenia niepłodności, działającej od blisko 20 lat, zapewnia parom pełne wsparcie na każdym etapie leczenia. Pacjenci mogą liczyć nie tylko na indywidualne podejście do leczenia, ale również na wsparcie doświadczonych lekarzy, położnych, embriologów i diagnostów. Nowoczesne laboratoria, komfortowe gabinety lekarskie oraz empatyczna opieka sprawiają, że ośrodek w Poznaniu cieszy się dużym zaufaniem pacjentów.
Niepłodność to problem, który w takim samym stopniu może dotyczyć kobiet i mężczyzn, dlatego zaleca się, aby na pierwszą konsultację ze specjalistą ds. leczenia niepłodności para zjawiła się razem. Podczas pierwszego spotkania lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, analizując historię zdrowotną pacjentów, dotychczasowe próby zajścia w ciążę oraz wyniki wcześniejszych badań (o ile para takie posiada). Dzięki temu, możliwe jest szybkie zidentyfikowanie potencjalnych problemów z płodnością i skierowanie pacjentów na odpowiednie badania diagnostyczne. Jeśli chodzi o diagnostykę kobiet – pacjentce wykonuje się badanie ginekologiczne, przeprowadza USG oraz zleca badania hormonalne. Jeśli istnieje taka potrzeba, diagnostyka może być rozszerzona o badania genetyczne, immunologiczne lub ocenę drożności jajowodów. Natomiast diagnostyka niepłodności u mężczyzn opiera się głównie na badaniu nasienia, które pozwala ocenić kluczowe parametry plemników, takie jak ich liczba, ruchliwość i morfologia. W zależności od wyników – lekarz może także zalecić dodatkowe badania, które pozwolą na precyzyjne określenie problemu i wdrożenie skutecznego leczenia.
Niepłodność może mieć różne przyczyny. Bardzo ważne jest więc, aby metody leczenia były odpowiednio dopasowane do sytuacji zdrowotnej i życiowej pacjentów. W Klinikach Bocian specjaliści opracowują indywidualne plany leczenia, dostosowane do przyczyn problemów z płodnością u danej pary. Terapia może obejmować farmakoterapię hormonalną, zabiegi diagnostyczne, takie jak histeroskopia, a także nowoczesne metody wspomaganego rozrodu. W przypadkach, gdy standardowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, pacjenci mogą skorzystać z procedur inseminacji lub in vitro. Dzięki indywidualnie dopasowanemu planowi leczenia, pary zyskują realną szansę na spełnienie marzeń o rodzicielstwie.
Klinika Bocian w Poznaniu, zlokalizowana przy ul. Dąbrowskiego 77a, umożliwia pacjentom skorzystanie z refundacji in vitro, jeśli spełniają oni określone kryteria – dotyczące wieku, stanu zdrowia oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Program refundacji obejmuje pokrycie kosztów całej procedury zapłodnienia pozaustrojowego, co stanowi ogromne wsparcie dla par zmagających się z niepłodnością.
Program rządowy jest realizowany w wybranych ośrodkach wspomaganego rozrodu, w tym w Klinikach Bocian w kilku miastach Polski – nie tylko w Poznaniu, ale również w Szczecinie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Łodzi i Białymstoku. Osoby zainteresowane szczegółami dotyczącymi refundacji oraz metod leczenia mogą uzyskać więcej informacji, dzwoniąc pod numer +48 61 635 00 55 lub odwiedzając klinikę osobiście.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz