Zamknij

Wielka akcja CBŚP! Chodzi o papierosy i duże pieniądze

12:33, 06.12.2022 Źródło: Policja.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja.pl

Przejęte ponad 6,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, warte blisko 5 mln zł, urządzenia do pakowania papierosów i duże ilości poligrafii, to wynik działań przeprowadzonych przez CBŚP i KAS. Do sprawy zatrzymano 7 osób. 

- Policjanci z Zarządu w Gorzowie Wlkp. Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu (KAS), uzyskali  informację z której wynikało, że na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego działa zorganizowana grupa zajmująca się przestępczością akcyzową - informuje w komunikacie policja.

Z ustaleń wynikało, że papierosy bez polskich znaków akcyzy miały być przemycane poza granice Polski i na terenie innych krajów europejskich wprowadzane do obrotu.

 Akcję przeprowadzono w jednym z budynków w Nowej Soli. Znajdowały się tam dwie furgonetki, które były wypełnione kartonami z nielegalnymi papierosami.

- W trakcie przeszukania hal magazynowych funkcjonariusze ujawnili kolejne papierosy oraz poligrafię z nadrukami zastrzeżonych znaków towarowych różnych firm tytoniowych. Łącznie na tej posesji zabezpieczono blisko 3,7 mln szt. papierosów - podają służby. 

W trakcie działań do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Na innej posesji, również w Nowej Soli, działała pakowalnia papierosów. Zabezpieczono tam ponad 1,5 mln papierosów, urządzenia służące do ich pakowania oraz zatrzymano 5 osób.

Akcja w Lubinie

Kolejne nielegalne papierosy funkcjonariusze przejęli w Lubinie. W jednym z pomieszczeń ukrytych było ponad 1,3 mln sztuk papierosów, które zabezpieczono.

- Łącznie, w ramach akcji funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali 7 osób, w tym 3 Polaków i 4 obywateli Mołdawii. W wyniku przeszukania 16 obiektów, tj.: garaży, magazynów, mieszkań położonych na terenie województwa lubuskiego oraz dolnośląskiego, a także pojazdów, funkcjonariusze przejęli ponad 6,5 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości blisko 5 mln zł. Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 7,6 mln zł - wskazuje policja.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty karnoskarbowe.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, decyzją sądu zastosowano wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(Źródło: Policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

TojaToja

4 0

Piszę, piszę donosy kto naraził skarb państwa na 70 mln, i jak grochem o ścianę,. Ale spoko jacy milicjanci takie złodzieje. 16:29, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%