Zamknij
REKLAMA

Szerokie zastosowanie opakowań kartonowych

12:25, 10.01.2021 | Materiał partnera
Skomentuj

Opakowania kartonowe są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy coś przechowywać, zabezpieczyć lub przetransportować. Ich niska cena połączona z dużą wytrzymałością i szerokimi możliwościami dostosowania rozmiaru oraz kształtu do indywidualnych potrzeb klienta, sprawiają, że opakowania kartonowe znajdują zastosowanie w wielu branżach gospodarki. Ponadto odpowiednio wykończone mogą stanowić również estetyczną ozdobę mieszkań, czy też opakowanie prezentowe.

Tektura, czyli główny składnik opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe produkuje się z tektury. Jest to obecnie najgrubszy dostępny materiał papierniczy, który produkowany jest między innymi z grubych włókien ścieru drzewnego oraz makulatury. Tektura składa się z przynajmniej dwóch sklejonych ze sobą kartonów, choć najczęściej do produkcji opakowań kartonowych wykorzystuje się tekturę pięcio lub siedmiowarstwową. Może ona mieć litą formę lub falistą. Ta druga powstaje dzięki dodaniu falowanych warstw środkowych, co sprawia, że opakowanie staje się sztywniejsze i wytrzymalsze. Ponadto mogą one być powlekane w procesie produkcji, brązowe lub białe. Opakowania kartonowe to ekologiczny sposób na przechowywanie i transportowanie towarów. Produkowane one są z materiału naturalnego pochodzenia i przy wykorzystaniu surowców wtórnych. Papier stosowany do ich produkcji może być ponownie wykorzystany w procesie recyklingu. Dodatkowo jest to surowiec, który najszybciej ulega biodegradacji.

Opakowania kartonowe i ich zalety

Opakowania kartonowe, które można znaleźć na https://ecopako.com/, to produkty tanie i niezwykle wytrzymałe. Przy niewielkiej masie własnej, są one w stanie utrzymać wielokrotnie większy ciężar i stanowić przy tym skuteczną ochronę przed uszkodzeniami. Pudełka kartonowe są także łatwe i szybkie do złożenia. Nie potrzeba przy tym żadnej wielkiej filozofii. Na dodatek tego typu opakowania dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach, a niektóre firmy produkują je również na specjalne zamówienie klienta. Kartony pozwalają także na estetyczne przechowywanie różnego rodzaju bibelotów i rzeczy, które używa się sezonowo. Ponadto w procesie produkcji można nanosić na nie wzory, które najbardziej nam odpowiadają, co sprawia, że mogą się one stać dodatkiem do aranżacji salonu.

Jakie są rodzaje opakowań kartonowych?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów opakowań kartonowych. Do najpopularniejszych należą pudełka z klapą. Zintegrowane klapy pozwalają na zamknięcie pudełka na zakładkę lub przy pomocy taśmy klejącej. To bardzo szybki i skuteczny sposób zabezpieczenia produktów i towarów znajdujących się wewnątrz kartonu. Ponadto po złożeniu nie zajmują one zbyt wiele miejsca. Innym rodzaje opakowań kartonowych są pudełka fasonowe, które pozbawione są jakichkolwiek elementów zamykających oraz kleju, czy też szwów. Produkuje się je z jednego kawałka tektury i służą na przykład do przechowywania żywności. Praktycznym rozwiązaniem można uznać jeszcze kartony dwuczęściowe. Wśród nich wyróżnia się pudła z pokrywką oraz wsuwane. Składają się one z dwóch dopasowanych do siebie części tektury o podobnych rozmiarach. Najczęściej znajdują one swoje zastosowanie przy pakowaniu elektroniki.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA