Zamknij
REKLAMA

Dramat na osiedlu. Czad zabił jedną osobę, cztery trafiły do szpitala

06:41, 10.12.2019 | MiS
REKLAMA

Tragedia na gostyńskim osiedlu Tysiąclecia w Gostyniu. Nie żyje kobieta, która zmarła na skutek zaczadzenia , a cztery osoby w tym dwójka małych dzieci  trafiły do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.  Stan jednej z nich jest poważny. Kobieta cały czas była nieprzytomna.

Zgłoszenie o podejrzeniu wystąpienia tlenku węgla w jednym z mieszkań na os. Mieszka I w Gostyniu strażacy otrzymali kilka minut po godz. 5. - Przybyliśmy tam łącznie z zespołem ratownictwa medycznego. Sygnalizatory jakie ratownicy maja załączone do swoich plecaków sygnalizowały obecność czadu. Nasze urządzenia to potwierdziły. Wchodząc na miejsce zdarzenia mieszkanie było już przewietrzone, niestety jedna osoba nie dawała oznak życia - stwierdzono zgon tej starszej osoby - około 70-letniej kobiety - mówi asp. sztab. Wojciech Idkowiak, dowódca KP PSP Gostyń.

Strażacy ewakuowali z mieszkania dwójkę małych dzieci - około dwumiesięczną dziewczynkę i dwuletniego chłopca. W tym czasie zespół ratownictwa medycznego zajmował się nieprzytomna kobietą - matką dzieci. W mieszkaniu był jeszcze ojciec dzieci - około 35  letni mężczyzna. - Cała czwórka została przewieziona do szpitala. Kobieta była cały czas nieprzytomna, a dzieci wraz ojcem miały objawy podtrucia  - mówi asp. Wojciech Idkowiak.

Tlenek węgla wydobywał się z junkersa starego typu, który znajdował się w łazience. - Z wywiadu jaki przeprowadziliśmy z mężczyzną mówił, że te objawy - nudności i ogólne osłabienie występowały od kilku czy kilkunastu godzin. I tutaj warto uczulić potencjalnych czytelników na to by nie lekceważyli takich objawów - mówi asp. sztab. Wojciech Idkowiak, dowódca KP PSP Gostyń.

Sprawdzono również inne mieszkania w bloku,  nie wykryto jednak nigdzie tlenku węgla. - Co warto podkreślić część mieszkańców była wyposażona w mierniki tlenku węgla. Może taki czujnik uratować zdrowie i życie - mówi dowódca akcji z KP PSP Gostyń.   

Na prośbę Rodziny, opinie użytkowników zostały wyłączone 11 grudnia 2019 r o godz. 11.20

[ALERT]1575958182768[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone