W zamku w Rokosowie zawyły syreny, ale na szczęście skończyło się na strachu. Po uruchomieniu czujki pożarowej jako pierwszy pojawił się na miejscu zastęp OSP Pudliszki i potwierdził, że nie ma zagrożenia.
Sytuacja miała miejsce we wtorek wczoraj przed południem. Wszystko zaczęło się w jednym z korytarzy. System wskazał, że zadziałał tam czujnik dymu. Przybyli na miejsce strażacy OSP Pudliszki sprawdzili wskazaną strefę i nie stwierdzili oznak pożaru. Pozostałe zadysponowane na miejsce zastępy Państwowej Straży Pożarnej zawrócono do jednostki.
- Był to alarm fałszywy. Na miejscu była jednostka z OSP w Pudliszkach, która potwierdziła, a także uzyskała od pracowników informację, że nie ma zagrożenia pożarowego. Sprawdzono korytarz, na którym zadziałała czujka, i nie stwierdzono tam żadnego zagrożenia. Pozostałe zastępy zostały zawrócone do jednostki - przekazał kpt. Łukasz Hajduk, oficer prasowy KP PSP w Gostyniu.
Na pytanie o możliwą przyczynę zdarzenia rzecznik wyjaśnia, że nie została ona określona podczas działań straży.
- Zagrożenia nie było. Administrator obiektu we własnym zakresie będzie weryfikował, co wywołało zadziałanie czujki. Po naszych czynnościach działania zakończono - dodał kpt. Łukasz Hajduk z KP PSP Gostyń.
[ZT]84278[/ZT]
[ZT]84245[/ZT]
[ZT]84269[/ZT]
[ALERT]1762345447711[/ALERT]
Między hukiem a ciszą. Gostyńscy radni o granicach sylw
BĘDĘ STRZELAŁ JAK GŁOŚNO SIĘ DA
xxxxxl
15:06, 2025-11-05
Jest tymczasowy areszt dla Łukasza W. ze Smogorzewa!
Nic mu nie zrobią co najwyżej jakiś niski wyrok i jeszcze będzie bohaterem
Jula
15:02, 2025-11-05
Między hukiem a ciszą. Gostyńscy radni o granicach sylw
Tylko ludzie samolubni, myślący tylko o sobie trzęsą się już na to,że będą mogli odpalić fajerwarki Będą klaskać w rączki jak dzieci,że jest głośno i świetliście🔥 ... bo przecież dla nich tradycja i fajna zabawa Szkoda tych drugich...słabszych, przerażonych, bezbronnych nie mogących tego zatrzymać Muszą cierpieć dla tradycji😥 Teraz mnie możecie hejtować to i tak nie zmieni mojej troski o innych ..... myślę o ludziach i zwierzętach
Muszka
14:42, 2025-11-05
Matka 10-letniej dziewczynki przerywa milczenie! Policj
U nas znikają szybko cukierasy, i chodzą zwykle dzieci z sąsiedztwa, jak można aż tak nienawidzic dzieci które szukają zabawy, uśmiechają się i cieszą? Ten świat schodzi na psy. I już czy się obchodzi czy nie, wierzy w to czy tamto to naprawdę warto być dobrym człowiekiem poprostu.
Za rok tez beda
14:41, 2025-11-05
0 0
Czy most za oczyszczalnia jest już zrobiony bo żadnej informacji a droga miała być zamknięta do końca Października a jest Listopad proszę o odpowiedź
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz