Zamknij
REKLAMA

Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu potrafi zarządzać pieniędzmi! W marcu „przejęli” bank, teraz pokazali dobre wyniki... Gratulacje!

11:25, 09.06.2022 | .
Skomentuj Foto: Gostyn24/Fb/PBS w Gostyniu/Fotomontaż/Canva
REKLAMA

Dwa dni temu informowaliśmy o świetnych wynikach, jakie osiągnęła Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu za ubiegły rok. Okazuje się, że równie dobrze radził sobie w tym czasie Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, który nie tylko „przejął” pod swoje skrzydła podobną jednostkę w Górze, zwiększył sumę aktywów i współczynnik wypłacalności, ale też uzyskał spory zysk, co z pewnością ucieszyło delegatów walnego zgromadzenia.

Dwa dni temu 6 czerwca, w Sali „Powozownia” w Gostyniu odbyło się Zebranie Przedstawicieli Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, podczas którego podsumowano działalność jednostki w minionym roku.

Delegaci dokonali wyboru prezydium zebrania, któremu przewodniczył Kubiak Andrzej, a informacje o działaniach Rady Nadzorczej przedstawił jej przewodniczący Mieczysław Gbiorczyk. Najważniejsze było jednak sprawozdanie zarządu z działalności PBS w Gostyniu oraz BS w Górze za rok 2021 oraz zaprezentowanie kierunków działalności Banku na rok 2022, które przedstawił prezes zarządu PBS w Gostyniu

Na dzień 31.12.2021 roku Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu wykazał sumę aktywów i pasywów w wysokości 399 255 004,31 zł, współczynnik wypłacalności na poziomie 18,14% natomiast rachunek zysków i strat wykazał zysk netto w wysokości 1 551 318,81 zł. Z kolei bilans otwarcia na dzień 01.03.2022 roku, po połączeniu PBS w Gostyniu z BS w Górze wykazał sumę aktywów i pasywów w wysokości 474 190 891,18 zł, współczynnik wypłacalności na poziomie 22,66 %. - poinformował prezes Marek Banaszak.

Po prezentacji tak dobrych danych, zebrani na sali delegaci jednomyślnie zatwierdzili sprawozdania, udzielając absolutorium zarządowi PBS w Gostyniu i BS w Górze. Jednocześnie podjęto uchwały dotyczące między innymi zmian w statucie, podziału nadwyżki bilansowej, oraz wtórnej oceny odpowiedniości Rady Nadzorczej.

Mając na uwadze skutki pandemii Covid 19, które w istotny sposób wpłynęły na sytuacje gospodarczą w naszym kraju jak również utrzymujący się do października 2021 roku bardzo niski poziom stop procentowych uważam, że osiągnięty wynik finansowy jest bardzo dobry, i cieszę się z podjętej decyzji Zebrania Przedstawicieli o jego przeznaczeniu w większości na zasilenie kapitałów Banku co pozwoli na jego dalszy i bezpieczny rozwój – dodał z-ca prezesa PBS w Gostyniu Jarosław Celka

W Zebraniu wzięło udział 26 delegatów oraz zaproszeni goście, a wśród nich: Michał Ołdakowski - Prezes Zarządu Spółdzielczego Systemu Ochrony, Wojciech Pietrzykowski – Mecenas Kancelarii Radców Prawnych w Poznaniu, Agata Laskowska – Notariusz z Kancelarii Notarialnej w Gostyniu.

Na koniec prezes Zarządu Spółdzielczego Systemu Ochrony SGB Pan Michał Ołdakowski podziękował Zarządowi PBS w Gostyniu za zaangażowanie i pracę związaną z procesem przyłączenia Banku Spółdzielczego w Górze, a przedstawiciele Banku opowiedzieli się za dalszym jego rozwojem i wzmocnieniem kapitałowym.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

RobertoRoberto

11 0

W mleczarni chociaż ładne zarobki z tego
Co mi wiadomo , jak to wyglada w Banku ? Czy równie dobrze ? 12:45, 09.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FranekFranek

14 0

chyba nie bardzo - bo często kadra się zmienia, a atmosfera jeszcze gorsza
12:57, 09.06.2022


JaśJaś

16 2

Bankiem się łatwo zarządza, małe procenty za lokaty - duże za kredyty i można się chwalić wynikami. 13:08, 09.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Xc Xc

5 0

Bank ma duże procenty a małe procenty lokat to ma się czym chwalić 08:52, 10.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%