"Młodzież z wielkich miast ma lepsze szanse, by osiągnąć w życiu sukces” takie stwierdzenie towarzyszyło dzisiejszej debacie oksfordzkiej, jaką przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Nad przebiegiem dyskusji czuwali studenci oraz wykładowcy Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Debaty oksfordzkie, to coraz częstsza metoda edukacyjna, stosowana w naszych szkołach. Ma ona przygotować jej uczestników do roli przyszłych liderów – Debaty oksfordzkie są coraz bardziej popularne w Polsce, ich ideą jest nauczanie młodzieży debatowania w stylu oksfordzkim, czyli subtelnej sztuki prowadzenia dyskusji – powiedziała Aneta Sikora uczestniczka debaty oksfordzkiej w ZSZ.
Głównym tematem dzisiejszej debaty było zgłębienie wiedzy na temat - „Młodzież z wielkich miast ma lepsze szanse, by osiągnąć w życiu sukces”. Do dyskusji przystąpiły dwie grupy - zwolennicy i przeciwnicy tej tezy. Każdy z zespołów liczył po czterech członków. Debatę prowadzili studenci oraz wykładowcy Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Chcemy pokazać, że tutaj w Gostyniu, młodzież również potrafi dyskutować na wysokim poziomie. Chcieliśmy też pokazać, że debata niekoniecznie musi być czymś nudnym, że to może być ciekawe widowisko i pojedynek na argumenty. Taka debata może mieć też wysoki poziom merytoryczny. – mówił Jan Piosik z WNPiD w Poznaniu.
Dzisiejsza debata była podsumowaniem cyklu warsztatów jakie uczniowie odbyli w Fundacji Absolwent - Przez trzy soboty, młodzież spotykała się w sali konferencyjnej fundacji, by podczas zajęć prowadzonych przez fachowców chłonąć wiedze i zdobywać nowe doświadczenia – powiedziała Agnieszka Matysiak koordynator debaty z ramienia ZSZ w Gostyniu.
Tekst/foto: Tejot
0 0
pochodzę z Gostynia i cieszy mnie fakt, ze wyjechałem do Poznania gdzie mam większe możliwości na normalne życie. Nie ukrywam, iż Gostyń to śliczne miasto ale bez perspektyw dla młodych ludzi, wszędzie układy albo znajomości, młodzi są tanią siła roboczą, biorąc pod uwagę fakt na wielkość Gostynia możliwości nawet korzystając z tych znajomości są małe, nie dziwi mnie fakt, iż dobrze wykształceni nie wracają po studiach.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz