Zamknij

Seniorzy w świątecznej atmosferze. Był czas na opłatek i garść informacji od...

13:19, 07.12.2023 mis Aktualizacja: 13:38, 07.12.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Seniorzy z gostyńskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów spotkali się na wspólnych opłatku. Był to czas na złożenie sobie życzeń. Uczestnicy podzielili się opłatkiem i wysłuchali garści samorządowych informacji od włodarzy.

Zawsze przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Członkowie koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Gostyniu co roku tradycyjny "opłatek" organizują w Hutniku.

W imieniu prezydium zebranych powitał przewodniczący Związku Mirosław Maćkowiak, składając świąteczno-noworoczne życzenia.

 - Bóg się rodzi, noc truchleje - to słowa przepięknej kolędy, która będzie śpiewana w kraju i za granicami naszego państwa wśród Polaków na całym świecie. Za kilkanaście dni będziemy obchodzić jedne z najważniejszych świąt, święta Bożego Narodzenia - mówił Mirosław Maćkowiak, po raz kolejny spotkamy się razem, aby wspólnie świętować dzisiejsze spotkania, złożyć sobie życzenia, które pozwolą nam przeżyć święta i nadchodzący rok 2024 - dodał.

Przewodniczący gostyńskiego koła podsumował również mijający rok i zaprosił wszystkich na przyszłoroczne wydarzenia.  

O seniorach nie zapomnieli też samorządowcy. Zaczął burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.  

- Dla mnie spotkanie z wami jest wyjątkowe - zaczął burmistrz Jerzy Kulak i przeszedł do przekazania seniorom kilku samorządowych informacji. Skupił się na otwartej niedawno obwodnicy DW 434. - Wszystko się urzeczywistniło i jestem szczęśliwy i dumny, że miałem w tym udział i wiem, że Gostyń i ziemia gostyńska rozwija się i idzie w dobrą stronę. (...) Poza sporami politycznymi, co było trzeba wywalczyliśmy - kontynuował włodarz i przypomniał, że trwa już budowa drugiej obwodnicy. 

Następnie życzył seniorom zdrowia, szczęścia i uśmiechu. Do słów burmistrza dołączył się Mirosław Żywicki, przewodniczący Rady Miejskiej Gostynia.

- Życzę szczęśliwych i cudownych świąt. Ciepła i wielkiej radości, miłych oraz hojnych gości, pod choinką dużo prezentów i w waszych sercach wielu sentymentów.  Życzę zdrowia, spokoju i relaksu oraz wiele miłych chwil w gronie rodziny - mówił przewodniczący Mirosław Żywicki.  

[FOTORELACJA]10812[/FOTORELACJA]

Starosta Robert Marcinkowski podkreślał, że gostyńscy seniorzy mają w sobie ogromną energię i są ważni dla lokalnej społeczności.

- Mamy emerytów z dużą energią. My dzisiaj właśnie takich emerytów, takich seniorów potrzebujemy. Patrząc na zmiany demograficzne, właśnie nadchodzi ten czas gdzie emeryci, seniorzy będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju naszego społeczeństwa, dziękuję że zawsze możemy na państwa liczyć - mówił starosta Robert Marcinkowski, który również nawiązał do realizowanych inwestycji m.in. nowej hali sportowej przy ZSZ, czy nowego sprzętu w szpitalu, a także budowy obwodnic.

- Powiat gostyński nie był nigdy w sytuacji tak dużego rozwoju gospodarczego. Tak naprawdę historia dzieje się na naszych oczach. Jedna obwodnica jest oddana do użytku, druga dwa razy dłuższa obejmująca trzy gminy jest w budowie - wyliczał włodarz Powiatu.

Starosta złożył seniorom życzenia.

- Przed nami radosne święta Bożego Narodzenia, święta które dają mnóstwo energii i życzę, abyśmy wszyscy pamiętali co w tych świętach jest najważniejsze, bo nie chodzi o posprzątanie mieszkania i pięknie przygotowane potrawy. Chodzi o to, abyśmy mogli cieszyć się z radości naszych bliskich, cieszyć się szczęściem i zdrowiem - mówił starosta Robert Marcinkowski

Następnie przyszedł czas na wspólną modlitwę, którą poprowadził ks. Artur Przybył i podzielenie się opłatkiem. Była też okazja do wspomnień przy kawie i słodkim poczęstunku oraz wspólnego śpiewania kolęd z zespołem "Mały Dzwon".

[ALERT]1701951864547[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

BolekBolek

2 0

Żeby nie PIS to jeszcze wnuki Kulaka by się nie doczekały obwodnicy. 18:41, 09.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%