We wrześniu i październiku rodzice zastępczy z terenu powiatu gostyńskiego uczestniczą w cyklu cotygodniowych specjalistycznych warsztatów, podnoszących kompetencje wychowawcze, zwłaszcza w obszarze rozpoznawania zagrożeń i problemów rozwojowych dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania tym zjawiskom. Poznają też przyczyny pojawiania się sytuacji problemowych, uczą się zasad profilaktyki wobec poszczególnych zagrożeń oraz tego, jak właściwie reagować, jeżeli wychowankowie znajdą się w różnych trudnych sytuacjach.
Poszczególne spotkania warsztatowe poświęcone są m.in. takim obszarom:
- uzależnienia behawioralne;
- uzależnienia od środków psychoaktywnych;
- zagrożenia w cyberprzestrzeni;
- zaburzenia lękowe i depresyjne;
- samobójstwa dzieci i młodzieży;
- trudne relacje rówieśnicze;
- przemoc w rodzinie i jej różne oblicza.
Równolegle, dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych prowadzone są warsztaty socjoterapeutyczne, wspierające pozytywną samoocenę młodych uczestników oraz wzmacniające postawy, zachowania i umiejętności pozwalające na prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie w świecie, w którym kontakt z różnego rodzaju zagrożeniami jest codziennością.
Specjalistyczne warsztaty dla rodziców oraz równoległe wspierające warsztaty socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych działaniami, są realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia „DZIECKO” „W rodzinie siła”. Projekt ten jest współfinasowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego z dziedziny pomocy społecznej w 2022 r. oraz ze środków własnych Stowarzyszenia „DZIECKO”.
Współrealizatorem projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
Wsparcia udziela Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.
Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Związek nie ukrywa: płacimy za to, że żyje nam się ...
jak jest segregacja to prawie zmieszanych sie nie wywala ja wystawiam smieci zmiszane raz na 3 miesiace bo co miesiac kosz jest pusty przy segregacji a place co miesiac a wy jeeszcze chcecie wiecej weezcie sie za osiedla tam jest najwiecej smieci w domkach jednorodzinnych tego nie ma jak sie segreguje
domu
08:59, 2025-07-09
Nauczycielka posądzana o hejt! W sieci aż huczy...
Wszystkim nie dogodzisz - dal jednych jesteś BE a dla innych CACY. Takie to nasze życie już jest!
hejka
07:35, 2025-07-09
Związek nie ukrywa: płacimy za to, że żyje nam się ...
Od lat odstawiam tyle samo śmieci - zgodnie z harmonogramem wystawiam max pełen jeden kubeł - czasem do połowy zapełniony, ale opłata jest za pełny, wystawiam też po jednym worku plastików i szkła. Nie zauważyłem abym produkował więcej śmieci!!! Wiadomo, że są nowi produkujący, ale oni też płacą.
hejka
07:27, 2025-07-09
Koła poza obrysem, tłumik jak armata. Sprawdzili ich...
Przez Bodzewo też jakiś baran jeździ wieczorami na krosie który ma na 100% wydech nie spełniający żadnych norm ... czy on czuje jakąś radość z tego powodu?
hehe
07:18, 2025-07-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz