Zamknij

W ramach trwającej powiatowej akcji charytatywnej „MIKOŁAJE 2022” uczniowie i nauczyciele z tej szkoły objęli patronatem dzieci z...

10:20, 11.12.2022 Redakcja/ źródło: PCPR w Gostyniu Aktualizacja: 10:36, 11.12.2022
Skomentuj Foto: PCPR Gostyń Foto: PCPR Gostyń

W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2022” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowują paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych. W tym roku honorowy tytuł „MIKOŁAJA 2022” otrzymała Szkoła Podstawowa w Pępowie za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

W ramach trwającej powiatowej akcji charytatywnej „MIKOŁAJE 2022” uczniowie i nauczyciele szkoły objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych oraz osoby starsze i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę.

W czasie spotkania podsumowującego działania SP w Pępowie przedstawiciele organizatorów akcji „MIKOŁAJE 2022”: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” wręczyli pępowskim młodym Mikołajom pamiątkowe dyplomy oraz podziękowali za przyłączenie się do działań wspierających innych, potrzebujących:
 

 „Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję obdarowania paczkami dzieci i samotnych seniorów, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Szczególne podziękowania przekazujemy młodym wolontariuszom, którzy pokazali wspaniałe serca. I cieszymy się, że nauczyciele dbają też o rozwijanie u swoich wychowanków postaw altruistycznych” - informuje Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu

Za pośrednictwem wolontariuszy PCPR w Gostyniu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pępowie, i Stowarzyszenia „DZIECKO” paczki trafią do potrzebujących. Część z nich pracownicy GOPS dyskretnie przekażą rodzicom, by ci umieścili je pod choinką w swoich domach.

W realizację projektu, prowadzonego już piętnasty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowują dla nich paczki lub przynoszą dary, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składają paczki.

„Paczki te, po spakowaniu przez wolontariuszy PCPR w Gostyniu, trafią do podopiecznych ośrodków pomocy społecznej i powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, a także do osób potrzebujących wskazywanych przez samych wolontariuszy. W przypadku dzieci paczki te otrzymują rodzice, którzy, budując swój autorytet, wręczą te paczki dzieciom pod choinkę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. A to po to, by dzieci, obdarowane przez swoich rodziców, nie utrwalały obrazu swojej rodziny, jako gorszej, by nie czuły się gorzej, gdy inne dzieci chwalą się po świętach swoimi prezentami. Do osób starszych niepełnosprawnych paczki dowiozą wolontariusze z ośrodków pomocy społecznej, PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO”.- zaznacza koordynator projektu Hanna Czwojda

Akcja jest anonimowa, obdarowywany nie poznaje swego darczyńcy, a osoba przygotowująca paczkę – nazwiska obdarowywanego. Listy i paczki opatrzone są kodem i określeniem płci oraz wieku dziecka lub osoby starszej. Tam, gdzie Darczyńca wyrazi taką chęć, może dostarczyć paczkę w towarzystwie wolontariuszy PCPR, OPS-ów lub Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Każdy, kto decyduje się wziąć udział w akcji i przygotować dla kogoś paczkę, ma okazję wcielić się w dobrego ducha. Darczyńca decyduje też o tym, co może sprawić radość dziecku lub osobie w potrzebie. – W powiecie gostyńskim uszczęśliwianie dzieci i osób będących w potrzebie jest możliwe dzięki wspaniałym mieszkańcom. Okazuje się, że wystarczyło ogłosić, że pomaganie może być twórcze, radosne i może przynosić radość i satysfakcję także samym pomagającym, a ludzie zarażeni optymizmem poświęcili swój czas oraz podeszli do akcji z pasją, i efekt jest piękny i prawdziwie świąteczny” – przekonuje Mirosław Sobkowiak dyrektor PCPR w Gostyniu.

W dotychczasowych edycjach projektu przygotowano i przekazano już prawie sześć tysięcy paczek świątecznych.

I Ty możesz zostać Mikołajem! Skontaktuj się z PCPR w Gostyniu (tel. 65 572 75 28, mail: kontakt@pcprgostyn.pl i zgłoś chęć pomocy. Ustalisz szczegóły wsparcia i dołączysz do grona sympatycznych Mikołajów.

(Redakcja/ źródło: PCPR w Gostyniu)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

pierożkowy darylpierożkowy daryl

3 0

bardzo fajna akcja 14:35, 14.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

1 0

Bardzo ładne te Mikołajki 15:00, 14.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Łamaga Łamaga

0 0

One chyba jeszcze nie mają 16 lat pedofilu 18:10, 22.12.2022


0%