Zamknij
REKLAMA

Najtańszy kredyt konsolidacyjny - oferty banków

08:22, 29.10.2020 | materiały partnera

Zaciągnąłeś wiele zobowiązań, a miesięczne raty są tak wysokie, że z trudem wiążesz koniec z końcem? Jeśli zastanawiasz się nad konsolidacją pożyczek i kredytów, to koniecznie sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, decydując się na kredyt konsolidacyjny. Przedstawiamy praktyczne wskazówki oraz aktualny ranking ofert!

Kredyty konsolidacyjne to produkty finansowe dostępne na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny , które pozwalają na zmniejszenie wysokości miesięcznych opłat ponoszonych w związku z zaciągniętymi zobowiązaniami. Dzięki nim można ograniczyć wydatki i poprawić stan domowego budżetu.

Kredyt konsolidacyjny – charakterystyka oferty

Przykładowo: Anna zaciągnęła kredyt gotówkowy w wysokości 20 tys. zł, ma również na koncie kredyt ratalny na sprzęt komputerowy w wysokości 5 tys. zł. Oprócz tego zaciągnęła pożyczkę konsumencką – 10 tys. zł. Obecnie płaci łącznie 870 zł miesięcznie za wszystkie zobowiązania. Jeśli zdecyduje się na konsolidację kredytów i wydłużenie okresu kredytowania do 72 miesięcy, jej rata spadnie do ok. 600 zł.  

Jak działa konsolidacja zobowiązań? Bank finansujący kredyt zobowiązuje się przelać klientowi środki na spłatę posiadanych kredytów i pożyczek, a dług rozkłada na dogodne i niskie raty. Wydłużenie okresu kredytowania pociąga za sobą zmniejszenie wysokości miesięcznych opłat, a zatem więcej pieniędzy w portfelu.

Jak wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, pamiętaj, żeby dokładnie zweryfikować zasady, na jakich jest udzielany. Najważniejsze jest przeliczenie realnej, miesięcznej oszczędności. W naszym przykładzie Anna będzie płacić prawie 300 zł mniej miesięcznie, a więc oferta jest bardzo korzystna. Warto także sprawdzić koszt, który będzie się wiązał z konsolidacją zobowiązań. Nie chodzi tylko o oprocentowanie, ale również prowizję za udzielenie kredytu i wypłatę środków, dodatkowe ubezpieczenia, marże, opłaty przygotowawcze oraz inne czynniki, które realnie wpływają na koszt kredytu konsolidacyjnego.

Najlepiej od razu sprawdzić RRSO, które pokazuje rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wskaźnik ten mówi nam najwięcej o opłatach, jakie bank narzuca na klienta korzystającego z kredytu konsolidacyjnego. Warto również zweryfikować dostępne na Totalmoney.pl online rankingi i kalkulatory ofert – pomagają one podjąć decyzję i ocenić, w jakim banku otrzymamy najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny – kalkulator ofert

Na potrzeby naszego zestawienia sprawdziliśmy propozycje różnych banków. Przyjęliśmy, że wysokość kredytu konsolidacyjnego wyniesie 35 tys. zł, a okres kredytowania 72 miesiące. Gdzie uzyskamy najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Według wyliczeń przedstawionych w październiku 2020 roku w serwisie totalmoney.pl kredyt konsolidacyjny najtańszy może nam zaproponować bank PKO BP. Klient, który zdecyduje się przenieść swoje zobowiązania do banku, zapłaci miesięczną ratę w wysokości 600,08 zł. Całkowita kwota do spłaty to 43 205,67 zł. Ważne są również pozostałe parametry zobowiązania:

- prowizja 0,00%,

- oprocentowanie 7,20%,

- RRSO – 7,44%,

- ubezpieczenie – 0 zł.

Suma odsetek w okresie kredytowania wyniesie 8 205,67 zł. Bank PKO BP oferuje kredyty konsolidacyjne opiewające na kwotę do 200 tys. zł, z okresem spłaty do 120 miesięcy.

Na kolejnym miejscu rankingu znalazła się oferta Santander Bank Polska. Według wyliczeń serwisu totalmoney.pl miesięczna rata zobowiązania wynosi 634,83 zł, a kwota do spłaty – 45 707,99 zł. Pozostałe parametry kredytu konsolidacyjnego kształtują się następująco:

- prowizja 5,91% (2068,50 zł),

- oprocentowanie 7,16%,

- RRSO – 9,63%,

- ubezpieczenie – 0 zł.

Klient, który zdecyduje się scalić zobowiązania, zapłaci dodatkowo 8639,49 zł odsetek. Santander Bank Polska udziela kredytów konsolidacyjnych do kwoty 300 tys. zł, a zobowiązanie można rozłożyć na maksymalnie 120 miesięcy.

Korzystną ofertę ma również bank Citi Handlowy. W tym przypadku rata wynosi 635,91 zł, a całkowita kwota do spłaty – 45 785,22 zł. Kredyt konsolidacyjny cechuje się następującymi parametrami:

- prowizja 6,00% (2100 zł),

- oprocentowanie 7,19%,

- RRSO – 9,69%,

- ubezpieczenie – 0 zł.

Łącznie odsetki wyniosą 8685,22 zł. Bank Citi Handlowy oferuje kredyt konsolidacyjny do kwoty 150 tys. zł, z możliwością rozłożenia zobowiązania na nawet 120 miesięcy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA