Zamknij

Roztocza kurzu domowego - czy naprawdę takie groźne?

14:16, 29.01.2020 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:20, 29.01.2020
Skomentuj

Kurzu nie da się całkiem wyeliminować, ale z całą pewnością można z nim systematycznie walczyć. Robimy to bardzo często dlatego, że pokryte kurzem meble i sprzęty domowe prezentują się nieatrakcyjnie. Należy jednak pamiętać o tym, że roztocza kurzu domowego są niebezpieczne dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeżeli jesteśmy alergikami. To właśnie z tego powodu powinniśmy starać się dbać o porządek w naszych domach i mieszkaniach.

Jakie objawy alergiczne powodują roztocza?

 Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie roztocza kurzu domowego są przyczyną naszych mniej lub bardziej przykrych dolegliwości zdrowotnych. Warto wiedzieć, że objawy spowodowane obecnością roztoczy w naszych domach bardzo często przypominają objawy reakcji na pyłki. Jeżeli więc, mimo braku przeziębienia towarzyszy nam uporczywe kichanie i świszczący oddech, powinniśmy zastanowić się nad możliwą alergią na roztocza.

Do objawów uczuleniowych możemy zaliczyć również przewlekłe i trudne do leczenia zapalenia spojówek. Warto również wspomnieć o atopowym zapaleniu skóry, które również może pojawić się jako reakcja alergiczna na roztocza. Na te pajęczaki powinny również uważać osoby, które borykają się już ze wspomnianą jednostką chorobową. Roztocza kurzu domowego mogą bowiem zaostrzać przebieg atopowego zapalenia skóry. Jeżeli chodzi o ilość objawów, czasami może pojawić się ich kilka, a wrażliwszym osobom mogą towarzyszyć wszystkie z wymienionych. 

Jak pozbyć się objawów alergii?

Aby pozbyć się objawów alergicznych powodowanych przez roztocza kurzu domowego należy przede wszystkim zadbać o utrzymanie odpowiedniej czystości w poszczególnych pomieszczeniach. Na bieżąco odkurzajmy więc meble i dywany oraz dbajmy o regularne wietrzenie mieszkania lub domu. W przeciwnym razie pozbycie się przykrych problemów z oddychaniem czy kataru nie będzie możliwe.

Oczywiście dobrze jest również odwiedzić lekarza, który pomoże nam ustalić, czy to faktycznie roztocza powodują naszą alergię. Specjalistą, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem alergii jest alergolog i to właśnie do niego powinniśmy się udać. Po przeprowadzeniu testów alergicznych możliwe będzie stwierdzenie, czy to faktycznie roztocza powodują nasze dolegliwości. Nawet jeżeli przyczyna alergii okaże się inna, w dalszym ciągu warto dbać o czystość mieszkania, bo roztocza mogą zaostrzać przebieg każdej alergii.

Jeśli jednak okaże się, że winę za nasze złe samopoczucie ponoszą roztocza kurzu domowego, konieczne będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Leki antyhistaminowe dostępne w aptekach przychodzą nam z pomocą. Jeżeli mamy problem z przewlekłym nieżytem nosa, możemy również zastosować krople do nosa o działaniu udrażniającym.

Problemy z zapaleniem spojówek złagodzą natomiast specjalnie dobrane krople. Jeżeli mamy wrażliwe oczy, przed ich zakupem warto poradzić się okulisty. Oczywiście wymienione preparaty mają znaczenie w leczeniu objawowym. Jeżeli zależy nam na tym, aby pozbyć się problemów alergicznych na stałe, konieczna może być alergenowa immunoterapia swoista. 

Więcej na ten temat znajdziesz na https://profesjonalneozonowanie.pl/uslugi/usuwanie-alergenow/

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

EstiEsti

2 0

Gdy ktoś ma alergię na roztocza to nawet z pozoru proste czynności jak sprzątanie powodują bardzo złe samopoczucie. Zainwestowałam w końcu w iRobota i7+ ze stacją clean base, który opróżnia pojemnik na kurz z zachowaniem szczelności i alergeny nie wracają z powrotem do domu. 19:23, 20.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%