Zamknij

Rynek mieszkaniowy w Gostyniu – z czym się go je?

14:21, 17.11.2021 . Aktualizacja: 14:23, 17.11.2021
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Choć Gostyń nie należy do największych miast Polski ani nawet województwa wielkopolskiego, nadal jest to dosyć interesujące miejsce, w którym inwestorzy widzą naprawdę duży potencjał. Jak większość mniejszych miast w Polsce, w Gostyniu zaszły duże zmiany jeśli chodzi o ceny nieruchomości. Choć to tendencja ogólnopolska, to dane z Wielkopolski są bardzo interesujące.

Najważniejszym wyznacznikiem ostatnich zmian na rynku nieruchomości w całym województwie jest gwałtowny wzrost cen za metr kwadratowy, jaki obserwowalny jest od przynajmniej kilku lat. W praktyce oznacza to duże (choć w przypadku Wielkopolski skokowe) przyrosty wartości nieruchomości, na czym korzystają obecnie osoby, które zainwestowały już wcześniej. Najlepsze oferty mieszkań w Gostyniu znaleźć można w katalogu ofert adresowo: https://adresowo.pl/mieszkania/gostyn-I/.

Ceny mieszkań w Gostyniu

Wielkopolska stała się ewenementem na skalę ogólnokrajową, bo nie mamy do czynienia z jednostajnym wzrostem w ostatnich sześciu lub pięciu latach. Zamiast tego, po tym, jak na początku 2015 roku ceny za metr kwadratowy spadły bardzo drastycznie i osiągnęły średni pułap 3700 złotych za metr, zaobserwowaliśmy dwa bardzo duże skoki. Pierwszy z nich zakończył się na początku 2017 roku, gdy średnie ceny zaczęły dobijać do bariery 5000 złotych, a zaraz po nim nastąpił okres niemal trzyletni okres wypłaszczenia.

Dopiero na początku 2020 roku średnie ceny poszybowały w górę i dziś przebiły wartość 6300 złotych za metr kwadratowy. Nie oznacza to jednak pod żadnym pozorem kolejnego wypłaszczenia. Tendencja wzrostowa utrzymuje się i nic nie wskazuje, by coś miało ją hamować. Jest to łatwo zauważalne na gostyńskim rynku nieruchomości, który mocno się w tym czasie rozruszał.

Mamy w tym wypadku do czynienia z ciekawą reakcją łańcuchową, która rozpoczęła się wzrostem zainteresowania Gostyniem. Również ze względu na lokalizację i możliwości komunikacyjne coraz więcej firm postanawia zainwestować na miejscu, ściągając zainteresowanych pracowników do miasta. Tym samym na rynek nieruchomości wkroczyli nie tylko nowi deweloperzy, ale także i konsumenci. Nowe mieszkania i nowe opcje sprzedażowe zachęciły dotychczasowych Gostynian do ruchów na rynku, dzięki czemu obserwuje się dzisiaj spore przetasowania w mieszkaniach o różnych standardach i na różnych półkach cenowych.

Jak przeglądać gostyński rynek mieszkaniowy?

Tylko w pierwszych sześciu miesiącach roku miasto wydało ponad 150 pozwoleń na budowę nowych mieszkań i cały czas zajmuje się nowymi wnioskami.  To oczywiście nowe budownictwo, które swoją ofertą przyciągnie kupców z najwyższej półki, ponownie nadając tempa rozwojowi całego miasta.

Portale z ogłoszeniami online również zauważają wzmożony ruch i coraz więcej możliwości pojawiających się na stronach. Dzięki zaawansowanym wynikom wyszukiwania i sortowaniu, klient może teraz odsiać wszystkie te opcje, które mu nie odpowiadają. W związku z tym cały proces poszukiwania nieruchomości staje się o wiele, wiele prostszy.

Materiał partnera

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%