Zamknij

Podnośniki koszowe - charakterystyka i zastosowanie

12:17, 12.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:23, 12.04.2021
Skomentuj

Podnośniki koszowe są popularnym narzędziem w przemyśle budowlano-remontowym. Charakteryzują się one imponującą funkcjonalnością, ponieważ wykorzystywane są w celu wykonywania prac na wysokościach, np. przy budowie, naprawie lub konserwacji instalacji elektrycznej, układów kominowych, czy systemów wentylacyjnych. Więcej informacji na temat ich zastosowania znajdziesz w dalszej części materiału. Nie czekaj i skorzystaj z naszej wiedzy, by z łatwością wybrać wyposażenie dla swojej firmy. Pamiętaj, że świadomy konsument to bezpieczny użytkownik. 

Co to jest podnośnik koszowy?

Jest to urządzenie dźwignicowe wykorzystujące ruchome podesty przejezdne. Stosowany jest on do transportu osób na stanowiska robocze i realizacji powierzonych zadań na wysokościach. Posiada w swojej budowie kosz roboczy, który przymocowany jest na hydraulicznym ramieniu. Pamiętaj, że podnośniki ruchome podlegają dozorowi technicznemu. Należy więc zadbać o ich jakość i stan techniczny.

Podnośniki koszowe są wielozadaniową konstrukcją, która ułatwia i przyspiesza pracę na wysokości. Dzięki nim dotarcie do docelowego punktu jest o wiele prostsze, bezpieczniejsze i szybsze. Do dyspozycji specjalistów i firm jest wiele rodzajów podnośników koszowych. Dzięki temu można dostosować je do konkretnych oczekiwań i wymagań. 

Rodzaje podnośników koszowych

Podnośniki koszowe dzielimy ze względu na sposób przemieszczania się i charakterystykę schematu działania. Najpopularniejsze są oczywiście podesty przejezdne ruchome z koszem. 

Pierwsza kategoria to podnośniki samojezdne. Są to maszyny dopuszczone do ruchu drogowego. Standardowo przystosowane zostały do zadań realizowanych na drogach utwardzonych (m.in. asfaltowych ulicach). Na rynku znajdziemy jednak podnośniki z napędem 4×4 i z dużo większym prześwitem. Można do nich zamontować również opony terenowe. Ostatnią kategorią samojezdnych podnośników koszowych, są modele wyposażone w gąsienice. Należy jednak zaznaczyć, że jest to profesjonalny sprzęt do zadań specjalnych, dlatego są one stosunkowo rzadko spotykane. 

Za drugą grupę możemy uznać podnośniki montowane na pojazdach. Mogą być one instalowane zarówno na autach dostawczych, na przyczepach, jak i samochodach ciężarowych. Dodatkowo, podnośniki koszowe mogą posiadać konstrukcję:

  • przegubową,
  • teleskopową,
  • nożycową.

Wybór najlepszej opcji nie jest więc prosty. Warto jednak zadbać o to, by był on świadomy. Dzięki temu wykorzystasz maksymalny potencjał narzędzi, a Twoi specjaliści otrzymają wysokiej klasy wyposażenie wspierające i zabezpieczające ich podczas pracy na wysokościach. 

Jakie są podstawowe zastosowania podnośnika koszowego?

Z powyższych części materiału wiesz już zapewne, że podnośniki koszowe doskonale sprawdzą się w realizacji zleceń związanych z pracą na wysokościach. Do najpopularniejszych zastosowań zaliczamy m.in. przycinanie gałęzi drzew w przestrzeni publicznej, prace konserwacyjne układów elektronicznych, zlecenia remontowo-budowlane oraz montaż i konserwacja układów wentylacyjnych lub klimatyzacji. Bardzo często stosowane są one również przez służby ratunkowe, do których zaliczamy policję i straż pożarną.

Na podstawie powyższych informacji wiesz już, jak istotna jest jakość podnośnika koszowego. Ma to ogromny wpływ na możliwości realizacji wielu zadań, bezpieczeństwo użytkowników i niezawodność. Warto więc skorzystać z oferty firmy Rothlehner. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferowanych propozycji, wystarczy zajrzeć na ich stronę, która dostępna jest pod adresem Rothlehner.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%