Zamknij

Jak pielęgnować róże latem

10:21, 07.06.2023 . Aktualizacja: 10:22, 07.06.2023
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Róże to przepiękne, kojarzące się z wdziękiem i miłością kwiaty. Nie dziwi zatem fakt, że możesz chcieć ich obecności w swoim ogrodzie. Jeśli zdecydujesz się na róże, musisz jednak zdawać sobie sprawę z konieczności odpowiedniego ich pielęgnowania. Szczególną troską należy otoczyć te kwiaty w miesiącach letnich, w okresie ich najintensywniejszego kwitnienia.

Regularnie usuwaj chwasty i szkodniki

Latem roślinność jest niezwykle bujna, co zasadniczo jest dobrą wiadomością. Niestety, intensywny wzrost dotyczy nie tylko róż, ale i różnego rodzaju chwastów. Aby niepożądane rośliny nie odebrały Twoim kwiatom miejsca ani cennych soli mineralnych z gleby, musisz regularnie pielić swój ogródek. Systematyczne usuwanie chwastów pomoże Ci uniknąć przykrych konsekwencji. Aby utrudnić rozwój zbędnym roślinom w ogrodzie, możesz rozważyć na przykład ściółkowanie. Nie zapominaj także o szkodnikach. Dla róż szczególnie niebezpieczne latem są oczywiście mszyce. Jeżeli chcesz się ich pozbyć, możesz wypróbować preparaty dostępne w sklepach z artykułami ogrodniczymi. Równie dobrze jednak możesz zdecydować się na ekologiczne metody walki z mszycami. Skuteczny jest chociażby oprysk z drożdży bądź z pokrzyw. Kluczem do sukcesu jest jednak jego systematyczne wykonywanie. W przeciwnym razie, efektów po prostu nie będzie lub nie będą one satysfakcjonujące. Oprysk najlepiej wykonywać w dni słoneczne. Jeżeli ma padać deszcz, najlepiej przełożyć tę czynność na dzień kolejny.

Nie zapomnij o podlewaniu!

Latem pogoda bywa kapryśna. Zazwyczaj bardziej denerwują nas kilkudniowe deszcze niż słoneczne tygodnie, ale dla róż susza jest wyjątkowo dużym zagrożeniem. Dlatego też, nie zapominaj o podlewaniu swoich kwiatów. Najlepiej wykonywać tę czynność o poranku albo wieczorem, dbając o to, by nie polewać kwiatów. Nie przesadzaj jednak z ilością wody, aby nie doszło do rozwoju niebezpiecznych chorób grzybowych. Aby róże kwitły obficie i były odporne na choroby, postaraj się również zastosować jakiś nawóz i stosuj go z częstotliwością zalecaną przez producenta. W okresie letnim, najlepiej wybierać nawozy z dużą zawartością składników mineralnych takich jak między innymi magnez, fosfor, azot czy potas. Mogą mieć one postać granulatu bądź płynu, w zależności od preferencji. Na rynku dostępne są zarówno nawozy klasyczne, jak i te ekologiczne.

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby róże cieszyły Cię dużą ilością pięknych kwiatów, musisz także pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniego podłoża. Jeśli Twoje rośliny nie kwitną, być może nie rosną we właściwej glebie. Rozważ zatem kupno ziemi próchniczej o pH pomiędzy 6 a 7, a róże na pewno się odwdzięczą. Nie zapominaj także o usuwaniu przekwitniętych kwiatostanów. Należy robić to także ze względów estetycznych, bo nie prezentują się one zbyt estetycznie pod względem wizualnym. Jeżeli dostrzegasz na liściach jakieś plamy bądź inne oznaki chorób, koniecznie dowiedz się, jaka może być ich przyczyna i jak należy z nimi walczyć. W doborze środka, który poprawi kondycję kwiatów pomóc może Ci na przykład pracownik centrum ogrodniczego. Więcej szczegółowych informacji na temat letniej pielęgnacji róż znajdziesz na stronie https://poradnikogrodniczy.pl/roze.php. Miej jednak na uwadze to, że efekty zrównoważonej pielęgnacji mogą nie być widoczne od razu. Jeśli dopiero co rozpoczynasz przygodę z różami w swoim ogrodzie, daj sobie trochę czasu. Pielęgnacja tych roślin wymaga bowiem cierpliwości, bo są one jednymi z bardziej wymagających.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%