Korekcja wzroku z użyciem lasera jest nowoczesną metodą leczenia wad wzroku, która rozwiązuje problemy pacjentów z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem czy presbiopią. Na laserowe leczenie wzroku decyduje się coraz więcej osób, które dotąd nosiły szkła korekcyjne lub soczewki. Ten fakt nie powinien dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, jest bezpieczny i przynosi bardzo szybkie efekty w postaci wyraźnego widzenia. Z jakich powodów warto udać się na laserową korekcję wzroku?
Największymi zaletami korekty wzroku za pomocą lasera, oprócz uzyskania ostrego widzenia, jest bezpieczeństwo, bezbolesność oraz mała inwazyjność zabiegu. Nie wymaga on podana znieczulenia ogólnego – pacjentowi, który cały czas pozostaje świadomy. Podaje się jedynie specjalne krople, które całkowicie znieczulą narząd wzroku. Pacjent nie musi martwić się o ewentualne mruganie, czy ruchy gałką oczną. Powieki zostaną unieruchomione specjalnymi rozpórkami. Laser wyposażony jest także w funkcję śledzenia ruchów gałek ocznych, co zapobiega przypadkowym cięciom. Sam proces modelowania rogówki laserem trwa 15-20 minut.
Laserowa korekcja wzroku daje pacjentom szansę na skorygowanie krótkowzroczności do –13,0 dioptrii, nadwzroczności do 6,0 dioptrii oraz astygmatyzmu do 6,0 dioptrii. Laserem leczy się także prezbiopię, czyli starczowzroczność, która pojawia się między 40. a 50 rokiem życia. Dzięki temu, że istnieje wiele zaawansowanych technologicznie metod leczenia wad wzroku z użyciem lasera, można dobrać je indywidualnie do potrzeb pacjenta oraz budowy jego oka. Zastosowanie najnowszych urządzeń pozwala na korekcję nawet nietypowych wad, które nie mieszczą się w powyższej skali.
O bezpieczeństwie i skuteczności laserowego leczenia wad wzroku, może świadczyć sam fakt, że jest to najpopularniejsza metoda wśród lekarzy okulistów. Z badań przeprowadzonych w USA przez Agencję Żywności i Leków (FDA) wynika, że okuliści cztery razy częściej poddają się operacjom laserowym niż pozostali pacjenci. W 70 proc. przypadków metodą, którą lekarze polecają swoim najbliższym, również jest laserowa korekcja. Opinie o laserowej korekcji wzroku pacjentów, którzy decydują się na tego typu leczenie, powinny rozwiać ewentualne wątpliwości. Wśród największych zalet pacjenci wymieniają szybkość i bezbolesność zabiegu oraz uzyskanie ostrego widzenia bez konieczności noszenia szkieł korekcyjnych czy soczewek.
W pierwszych dniach po zabiegu widzenie może być rozmyte, a same oczy nadwrażliwe, jednak dolegliwości te, podobnie jak ból, nie trwają tak długo, jak niektórzy sobie wyobrażają. Już po pierwszej wizycie kontrolnej, która następuje dobę po zabiegu, można prowadzić samochód, a po dwóch-trzech dniach wrócić do pracy. Podobnie, dzień po operacji, możemy śmiało wziąć prysznic czy kąpiel, uważając, by woda nie dostała się do oczu. Tydzień po laserowej korekcji wzroku wolno już wykonywać makijaż oczu, a także ćwiczenia fizyczne. Z bardziej intensywnym wysiłkiem, a także z wizytami na basenie, saunie, czy podróżami do ciepłych krajów, warto poczekać miesiąc.
Po zabiegu pacjenci otrzymują od okulisty szereg zaleceń, których przestrzeganie umożliwi jak najszybszy powrót do pełnej aktywności oraz komfortu zdrowych oczu. Wzorowa jakość widzenia, którą pacjenci uzyskują po zabiegu laserem, to wartość, którą trudno przecenić.
Materiał partnera
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz