Zamknij
REKLAMA

W jak najkrótszym czasie mieli pokonać blisko 800 schodów prowadzących na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

15.23, 03.10.2022 MiS Aktualizacja: 11.28, 07.10.2022
Skomentuj Foto: st. kpt. Marcin Nyczka
REKLAMA

W nietypowych zawodach spróbowali swoich sił gostyńscy strażacy. Wbiegali na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Zawody polegały na pokonaniu w jak najkrótszym czasie schodów prowadzących na taras widokowy budynku. Łatwo nie było, bo każdy zawodnik obowiązkowo ubrany był w umundurowanie specjalne i wyposażony był w sprzęt ochrony układu oddechowego. Gostyń reprezentowały cztery drużyny.

W Warszawie zorganizowano IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach - Wieżowiec 2022. Zawody polegały na biegach dwuosobowych drużyn na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Uczestnicy do pokonania mieli blisko 800 schodów w pełnym umundurowaniu bojowym z podłączonym aparatem powietrznym - co daje około 20 kilo dodatkowego obciążenia. Po raz pierwszy w zawodach udział wzięli gostyńscy strażacy. Nie oznacza to jednak, że nie mieli doświadczenia w tego typu biegach. Wcześniej brali udział m.in. w biegu Sky Tower Run we Wrocławiu, gdzie wbiegali na 49. piętro. 

Gostyńska komenda wystawiła cztery drużyny:
I – st. kpt. Nyczka Marcin, asp. Klepacki Maciej,
II – ogn. Dajewski Michał, st. str. Skrzypczak Arkadiusz,
III – st. asp. Klonowski Mikołaj, mł. asp. Ceranka Krystian,
IV – st. ogn. Nowacki Dawid, ogn. Bezwierzchny Łukasz.

Najlepiej zaprezentowały się pary II i III, które w klasyfikacji ogólnej zajęły odpowiednio 28 i 29 miejsce. Do ostatecznego wyniku zawsze liczony był czas tego słabszego zawodnika - mówi st. kpt. Marcin Nyczka, oficer prasowy KP PSP Gostyń.

Łącznie w mistrzostwach wystartowały 143 drużyny - kontynuuje rzecznik i dodaje. - Wrócimy tam. Jesteśmy w stanie wybiegać lepszy czas za rok. 

Gostynianie wzięli również udział w pikniku strażackim zorganizowanym na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. Były tam pokazy psów ratowniczych, prezentacja grup specjalistycznych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, mobilny symulator zagrożeń pożarowych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie czy wystawa historycznych i nowoczesnych pojazdów pożarniczych.

[ALERT]1664801171343[/ALERT]

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Junek CruzJunek Cruz

3 6

Strażok ty to jesteś rychtyk jak chłolera. 17:01, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gratulacje Gratulacje

7 0

Brawa dla wszystkich. 20:27, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%