Zamknij
NEWS

Podczas spotkania poznali trzy niezwykłe historie. Każda inna i ciekawa

14:10, 23.06.2023 Aktualizacja: 15:34, 23.06.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

W ramach trzeciej edycji “Gostyńskiej Filmoteki” w kinie zaprezentowano trzy produkcje filmowe. Przybyli mieli okazję bliżej poznać m.in. postacie historyczne z naszego regionu czy tajemnice pewnego pałacu.

Już po raz trzeci w gostyński kinie “Pod Kopułą” zaprezentowano filmy w ramach "Gostyńskiej Filmoteki”. Zaprezentowano produkcje z nieformalnego cyklu “Nasze ziemiaństwo na taśmie filmowej”. 

- Nie przygotowaliśmy z góry określonej grupy docelowej, tak naprawdę dzisiejsze produkcje są dla wszystkich zainteresowanych historią regionu. Jeśli chodzi o same filmy, nie są to wybitnej jakości produkcje, ale są wyjątkowo dobrze zrobione. To produkcje lokalne, które warto zobaczyć na dużym ekranie. Często prezentujemy filmy tego typu w gostyńskim Muzeum. Można je pobrać również na stronie muzeum ale to nie to samo - mówił Robert Czub, Dyrektor Muzeum w Gostyniu. 

Przez półtorej godziny przybyli zdążyli obejrzeć na dużym ekranie aż trzy filmy. “Stanisław Karłowski. W służbie gospodarce”, “Być jak Wanda Modlibowska” oraz “Tajemnice Pałacu w Szelejewie”. 

- Sam dowiedziałem się wielu nowych rzeczy, których nie wiedziałem. Każde z tych spotkań ma jakieś przesłanie, chodziło o to by pokazać te sylwetki, i to się dobrze udało - mówił Robert czub, dyrektor gostyńskiego muzeum. 

Organizatorami Gostyńskiej Filmoteki są: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń, Gostyński Ośrodek Kultury “Hutnik” i Muzeum w Gostyniu.

[ALERT]1687526659492[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!
(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Kto to piszeKto to pisze

6 0

Oto fragment z tekstu....sylwetki, i to się dobrze udało - mówił Robert czub, dyrektor gostyńskiego muzeum. Czas nauki dla Redakcji chyba się nie skończył, nazwiska piszemy rozpoczynając z WIELKIEJ litery. A może autor tekstu nie otrzymał promocji do następnej klasy, bo ortografia mu obca?

16:07, 23.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Kto to piszedo Kto to pisze

2 0

Nie miej za dużych wymagań wobec Jędrkowiaka.

22:36, 23.06.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%