Zamknij

Tego jeszcze nie było! Dwa plenerowe spektakle zaplanowano w najbliższą sobotę na placu przy Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach...

11:14, 20.07.2022 MiS/ Foto: Potap Karol/zlotowskie.pl Aktualizacja: 11:35, 20.07.2022
Skomentuj Foto: Potap Karol/zlotowskie.pl Foto: Potap Karol/zlotowskie.pl

Tego jeszcze w Piaskach nie było. Wkrótce zawitają tam teatralni artyści w ramach projektu "Teatr w małym mieście". Dwa plenerowe spektakle zaplanowano w najbliższą sobotę na placu przy Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach. Już dziś warto zaplanować sobie czas i obejrzeć co takiego przygotowano zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Po raz pierwszy do Piasków zawitają dwa teatry jednocześnie. Wszystko w ramach projektu "Teatr w małym mieście, który polega na jednodniowych spotkaniach mieszkańców małych miejscowości ze sztuką teatralną.

- Jego ideą jest edukacja kulturalna i wyrównywanie szans nie tylko dzieci i młodzieży ale także ludzi dorosłych poprzez stworzenie możliwości obcowania ze sztuką - informuje Sebastian Nowak, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach. 

Dwa spektakle plenerowe - dla dzieci i dorosłych, odbędą się w najbliższą sobotę 23 lipca na placu przy Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach.

O godz. 18:30 planowane jest występ Teatru Łata, który zaprezentuje "Morskie opowieści”. 

To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, rzadko spotykanej wśród propozycji dla dzieci. Dzięki lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina jest wspaniałą atrakcją dla całych rodzin. Przesłaniem spektaklu jest myśl, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie… Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym  uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu  przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Po zachodzie słońca o godz. 21:30 Teatr Ewolucji Cienia zaprezentuje spektakl "FIN AMOR”. 

"Fin amor” czyli "miłość dworna” - to wzorzec miłości, jaki został stworzony przez literaturę XII wieku, później, w dobie romantyzmu został utrwalony, a dziś, jak nam się wydaje, może nie w pełni uświadomiony, żyje w każdym z nas. Nawiązując do tego wzorca, a także czerpiąc inspiracje z dziejów Tristana i Izoldy stworzono pełną baśniowego klimatu opowieść o miłości. Jej fabuła wiedzie od irracjonalnego, pierwszego impulsu zakochania, przez trudną drogę sprostania kodeksowi rycerskiemu, walkę z pokusami, aż do zwieńczenia trudów i wyrzeczeń. Chociaż jednak akcja jest  bezpośrednio zanurzona w średniowieczu, to dzięki alegorii i symbolice ukrytej w spektaklu sprawiliśmy, że historia pary bohaterów stała się opowieścią o miłości w ogóle, poza granicami Czasu i zmieniających się epok. Bo któż będąc zakochanym uświadamia sobie siły sprawcze, bądź przewiduje drogi rozwoju prawdziwego uczucia? Czyż Miłość nie zaskakuje nas znienacka? Czy mamy na nią jakikolwiek wpływ? Liczymy, że spektakl nie tylko pobudzi widzów do stawiania pytań, ale i do szukania odpowiedzi, zaś tym mniej dociekliwym pozostawi przynajmniej odrobinę wzruszeń.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny.

- Już dziś warto zaplanować sobie ten czas i skorzystać z okazji obejrzenia spektakli przygotowanych zarówno dla dzieci jak i dorosłych przez poznańskie teatry - zachęca Sebastian Nowak, dyrektor CKiB w Piaskach.

[ALERT]1658304270314[/ALERT]

(MiS/ Foto: Potap Karol/zlotowskie.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

okok

2 0

Super! 12:31, 20.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%