Zamknij
REKLAMA

Nigdy wcześniej nie było ich tak wielu. Nawet na pensji można zarobić milion...

09:54, 13.07.2021 | J.J
Skomentuj Foto: Adobe Stock
REKLAMA

Mądrością i pracą, ludzie się bogacą, czyli jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Te dwa powiedzenia mogą być wskazówką, dla wszystkich, którzy marzą o fortunie. Tymczasem jak pokazują dane Urzędu Skarbowego w Gostyniu za ostatnie lata, w powiecie gostyńskim sukcesywnie rośnie liczba milionerów.  Niektórzy nawet na pensji potrafią zarobić tak ogromne pieniądze. 

Jeszcze 10 lat temu, liczba osób, które przez rok zarobiły ponad 1 milion zł nie robiła aż tak dużego wrażenia jak dziś. W ciągu ostatniej dekady, wiele się jednak zmieniło. Mieszkańcom naszego powiatu żyje się lepiej niż kiedyś, a z każdym rokiem rośnie liczba osób zarabiających ogromne pieniądze.

Poniższa tabelka pokazuje, jak rosła liczba milionerów na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Liczba milionerów – wg zeznań podatkowych złożonych w Urzędzie Skarbowym w Gostyniu

Jak wynika z informacji przekazanych nam przez Urząd Skarbowy w Gostyniu, najwięcej bo aż 20 milionerów działało w 2020 roku w sektorze usług takich jak - budowa dróg, zbieranie i utylizacja odpadów, usług projektowych, urbanistycznych i technicznych a także związanych z obróbką.

Nieco mniej, bo 19 osób dorobiło się przez rok miliona zł. na handlu. Z kolei w sektorze produkcyjnym, obejmującym m. in. przetwórstwo mięsa, produkcję maszyn i urządzeń czy art. budowlanych, milion zł. zysku zadeklarowało 13 podmiotów. Jest jeszcze jeden sektor, który rozwija się bardzo prężnie. To transport. W 2020 roku, z tego właśnie sektora wyłoniło się 3 milionerów.

Z danych przesłanych przez gostyńską skarbówkę wynika też, że będąc nawet na pensji można zrobić milion zł. rocznie. W naszym powiecie są aż trzy takie osoby, co pokazuje, że nie wszyscy zarabiają najniższą krajową. Zarobić milion można też obracając kapitałem lub papierami wartościowymi.

Powyższe dane za 2020 rok pokazują, że droga do fortuny otwarta jest dla każdego, a liczba osób, które zarobiły więcej niż milion zł przez rok imponująca. Możemy się tylko domyślać, że są w naszym powiecie również osoby zarabiające wielokrotność tej kwoty co jeszcze bardziej cieszy. Dlatego wszystkim, którzy osiągnęli finansowy sukces serdecznie gratulujemy i życzymy, by dalej rozwijali się zawodowo, zarabiając kolejne miliony.

Przypominamy też, że wciąż wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony podatki.gov.pl. W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny.

Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie sprawy w dogodnym dla siebie terminie, z zachowaniem środków ostrożności.

[ALERT]1626164391396[/ALERT]

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

JaJa

5 5

Wielu tez jest takich co jezdzi Mercedesami bo cale zycie kradną 11:56, 13.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

2 4

No i?
Twoje sumienie czy tego co jeździ? 12:17, 13.07.2021


NikiNiki

2 1

Może konkretniej. Kto jest tym złodziejem jeśli masz odwagę. Szczekać to każdy pies potrafi 15:27, 13.07.2021


bogaczbogacz

7 6

też tak potrafię - niech 2000 ludzia (w jednaj fabryce) tyra na najniższą krajową (lub cuś łokoło tego) to ni ma bata - 1 milion dla mnie się uzbiera. toć to takie logiczne jak budowa cepa. Bo jak to mówi TomaSZ (ze 'zmywak" na jutiubie) "Polskę trzeba mieć w sercu, ale biedę w d.../ pie......
PIBAĆ JES 12:52, 13.07.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

..

7 1

To dlaczego to ty tyrasz za najniższa krajowa cioto? Dalej otwórz fabrykę i zatrudnij 2k osób 15:16, 13.07.2021


NikiNiki

5 1

No właśnie. Dlaczego ludzie tyrają za najniższą. Nie lepiej otworzyć firme bo to przecież takie proste zatrudnić 2000 ludzi na najniższą i miliony same polecą. Czekam aż się zdecydujesz zamiast jęczeć. Będę ci kibicowała bogaczu zazdrośniku :) 15:29, 13.07.2021


Gostynianin Gostynianin

1 2

Czekałem na taki komentarz :D Na pewno nie zdajesz sobie sprawy, że utrzymanie 2000 pracowników na minimalnej, tj. ok 1900 zł na rękę to dla pracodawcy koszt niemal 7 milionów złotych MIESIĘCZNIE. Minimalna na rączkę to zaledwie 60% kwoty którą pracodawca musi liczyć jako Twoje wynagrodzenie, bo ok. 1500 zł musi dodatkowo oddać w różnego rodzaju składkach. 16:07, 13.07.2021


do Nikido Niki

6 0

nikomu niczego nie zazdroszczę - wolę angielski wikt i opierunek niż polską jałmużną. TomaSZ co zatrudniał 2000 ludzi w Gostyniu (jego też już zwolnili, teraz Sebuś żondzi) przejął firmę od wujka, a wujek zaczynał w garażu (po drodze jeszcze napatoczył się jakiś tam Zygmuś na naście lat, ale tysz mu podziękowano, bo już „zarobił” swoje milijony…….) 15:41, 13.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%