Współczesna szkoła ma wiele wyzwań. Nie można pominąć obecności multimediów na zajęciach z różnych przedmiotów nauczania. Szybko przeobrażająca się rzeczywistość, odkrycia techniczne, przynoszące nowoczesne technologie, zmuszają nauczycieli do szukania atrakcyjniejszych form edukacyjnych.
Młode pokolenie już od wczesnego dzieciństwa jest przyzwyczajone do nowych technologii. W związku z tym niezmiernie ważnym elementem edukacji jest zainteresowanie przedmiotem i zaangażowanie do pracy na zajęciach, które rozwijają możliwości poznawcze gimnazjalistów.
Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyniu mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, które łączą informatykę, budowanie robotów i świetną zabawę.
Zestaw LEGO – Mindstorms, który można programować, wywołuje wielkie zainteresowanie wśród uczniów. Składa się on z elementów, które umożliwiają skonstruowanie robotów, poruszających się i komunikujących z otoczeniem. Graficzne, intuicyjne języki programowania pozwalają zgłębiać tajniki struktury algorytmów. W skład niezwykłych klocków wchodzi inteligentny, sterowany komputerowo mózg robota, czujniki: koloru, dotyku, ultradźwięku, kamerka, a także interaktywne serwomotory, które zapewniają precyzyjne poruszanie się robota.
Ćwiczenia dla programistów rozwijają zdolności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz pracy zespołowej. Wiedza na zajęciach jest przekazywana poprzez zabawę i dlatego nowoczesna pomoc dydaktyczna już wywołała spore zainteresowanie.
-Żeby brać udział w takich zajęciach, nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności, wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego – dodaje dyrektor, Józef Gerowski.
Tekst: Renata Zygmunt
Foto: Beata Kasprzak
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz