Alert24 / Interwencje

Zamknij
NEWS

O włos od wypadku. Młody kierowca bez zastanowienia miał wyjechać na drogę krajową...

Oprac. jar/ Nagranie : Czytelnik 14:00, 30.10.2025 Aktualizacja: 14:03, 30.10.2025
9 O włos od wypadku. Młody kierowca bez zastanowienia miał wyjechać na drogę... Foto: Zrzut ekranu z nagrania/Canva/Fotomontaż

Na drodze krajowej nr 12, między Borkiem a Piaskami, doszło do niebezpiecznej sytuacji, która tylko cudem nie skończyła się wypadkiem. Na wysokości Godurowa kierowca niewielkiego pojazdu typu microcar wjechał z drogi podporządkowanej na krajówkę, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu zbliżającym się pojazdom. Jak relacjonuje autor nagrania, auto z naprzeciwka musiało gwałtownie hamować, a on sam ledwo uniknął kolizji.

Była godzina 7:35. Według relacji świadka za kierownicą microcar siedział młody chłopak, wyglądający na około 15 lat. Pojazd, którym kierował nawet nie zwolnił przed wjazdem na główną drogę. Autor nagrania, który udostępnił film ku przestrodze, nie kryje emocji.

- Brak wyobraźni i wiedzy o zasadach ruchu drogowego w wykonaniu małoletniego. MICROCAR czy jakieś inne badziewie nawet nie zwolniło wlatując na główną drogę. Auto z naprzeciwka musiało awaryjnie hamować, sam też zostałem prawie zatrzymany. – napisał do redakcji Gostyn24

Na szczęście tym razem skończyło się tylko na nerwach, ale sytuacja pokazuje, jak łatwo o wypadek, gdy za kierownicą brakuje doświadczenia i rozsądku. Microcary to pojazdy lekkie, które mogą prowadzić nawet 14-latkowie, pod warunkiem posiadania prawa jazdy kategorii AM. Problem w tym, że niektórzy traktują te auta jak zabawki, zapominając, że obowiązują ich takie same zasady ruchu, jak każdego innego kierowcę.

 

::video{"type":"single","item":"2787"}


Materiał publikujemy ku przestrodze - nie po to, by kogokolwiek piętnować, ale by przypomnieć, że droga publiczna a już tym bardziej droga krajowa, nie jest miejsce na naukę jazdy. Tym razem nikomu nic się nie stało, ale nie każda sytuacja na drodze kończy się tak szczęśliwie. 

 

::addons{"type":"only-with-us", "color":"black"}

::news{"type":"see-also","item":"84041"}

::news{"type":"see-also","item":"83960"}

::news{"type":"see-also","item":"83963"}

::addons{"type":"alert"}

(Oprac. jar/ Nagranie : Czytelnik)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (9)

HomzaHomza

2 0

Michał z Michałowa. 😡

14:26, 30.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca Kierowca

2 1

Co za *%#)!&

15:19, 30.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeHe

7 19

Młody podaj parówe do sądu to jest pomówienie młody 15 latek *%#)!& się skąd wiesz głupoty wysyłasz kultura na drodze jeśli widzisz że wyjeżdza to się zwalnia a nie *%#)!& po wsi takie sytuacje są normą tylko nie bo ja mam pierwszeństwo konfident

15:25, 30.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KierowcaKierowca

10 7

A czy autor nagrania na pewno jechał przepisowo przez Godurowo? Moim zdaniem to nie było 50km/h

15:58, 30.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

Swój Swój

2 2

Obracasz kota ogonem

16:43, 30.10.2025

Oddaj prawko Oddaj prawko

6 3

Ty ślepy jesteś? Gamoniu ten z naprzeciwka mógł w niego też wjechać.

19:38, 30.10.2025

As As

1 4

Jak wyprzedzają na ciągłej to beczycie że ktoś jedzie jak .... a jak ktoś wjeżdża z podporządkowanej to lament że za mógł za szybko jechać. Zdecydujcie się kierowcy płaczki.

21:41, 30.10.2025

Liero Liero

7 2

Co za pajac bez rozumu. Gdyby mu przywalił to i tak by nie zmądrzał.

19:36, 30.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BMWBMW

9 0

Pozabierać te plastikowe zabawki i dać im wiaderka do piaskownicy.Brak wyobraźni i muzgu.Jak to widzieli rodzice to powinien ostatni raz w tego resoraka wsiąść.

21:35, 30.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%