Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
07:55, 14.02.2021
Fantastycznie zakończyła się tegoroczna akcja dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! którą zorganizował ZSS w Brzeziu. Nauczyciele przygotowali wiele działań aktywizujących wychowanków, a Ci bardzo chętnie wzięli w nich udział, przy okazji dzieląc się swoimi oszczędnościami i darami przekazanymi przez rodziców. Swój spory wkład mieli też nauczyciele.
4
11:36, 06.02.2021
Co roku nieodłącznym elementem gostyńskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był turniej kręglarski. W tym roku z powodu pandemii gostynianie nie kulali dla WOŚP, ale wciąż mogą licytować orkiestrowe gadżety i inne wartościowe fanty, a tym samym wspierać największa orkiestrę świata.
3
12:00, 01.02.2021
Studio TV, "orkiestrowozy", mobilni wolontariusze... - u nich nie ma rzeczy niemożliwych. Mowa o sztabowcach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poniecu, którzy pokazali, że potrafią grać nie tylko z głową, ale i z rozmachem. Tym sposobem udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak co roku najwyższe kwoty z licytacji osiągnęły kaski żużlowca Unii Leszno Damiana Balińskiego. 
3
11:10, 01.02.2021
Ta licytacja przejdzie do historii. Podczas 29. Finału WSOŚP w Gostyniu złote serduszko wylicytowano za 24 tys. złotych! Tak wysoką kwotę zaoferował Włodzimierz Łuczak z Posadowa. - To był spontan - mówił po odebraniu złotego serduszka i przekazaniu go ukochanej żonie Małgorzacie. Podczas odbioru tej jedynej na świecie pamiątki, szczęśliwemu małżeństwu towarzyszyło dwoje dzieci Klaudia i Filip. 
7
09:24, 01.02.2021
Późnym wieczorem zakończył się wczoraj 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć liczenie pieniędzy wciąż trwa, to już wiadomo, że mieszkańcy naszego powiatu po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Za rekordową kwotę sprzedano gostyńskie złote serduszko, a pieniądze zebrane do tej pory świadczą, że mamy ogromne serca.
REKLAMA
10:51, 31.01.2021
Od ponad tygodnia w Gostyn24 można sms-owo licytować pamiątkowe zestawy, stworzone specjalnie dla WOŚP. Są wśród nich gadżety, zabawki, vouchery i wiele innych ciekawych przedmiotów podarowanych przez miejscowe firmy i osoby indywidualne. Jutro zabawa nabierze jeszcze większych rumieńców, bo najlepsze organizatorzy zostawili na Finał.
9
08:04, 31.01.2021
Charakterystycznym elementem dotychczasowych gostyńskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stały się licytacje jedynego na świecie gostyńskiego złotego serduszka WOŚP.
15:53, 30.01.2021
To już jutro - 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Większość wydarzeń przeniesie się Internetu, ale gostyński sztab WOŚP uruchomi też przed Gostyńskim Ośrodkiem Kultury "Hutnik" sklepik z gadżetami i darami przekazanymi przez mieszkańców m.in słoiki z logiem WOŚP i herbem Gostynia.
15:22, 29.01.2021
Tak, to już w ten weekend 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będzie inaczej z uwagi na pandemię, ale równie interesująco i może więcej niż mieszczą mury gostyńskiego Hutnika. W tym roku całość gostyńskiego Finału będzie transmitowana w internecie - w portalu Gostyn24 na kanele You Tube Gostyn24, Facebooku Gostyn24.pl. Nie zabraknie licytacji, kiermaszu, pamiątkowych kalendarzy ze zdjęciami i koncertów. Zaczynamy w południe i gramy do wieczora. Zapraszamy do zapoznania się z planem XXIX FINAŁU WOŚP i udziału w licytacjach.
12:09, 29.01.2021
Już w najbliższą niedzielę cała Polska żyć będzie tym wydarzeniem - największą akcją charytatywną na świecie, obok której nie można przejść obojętnie. Także w tym roku, mimo pandemii, Orkiestra „stroi swoje instrumenty” i przygotowuje się do finałowego koncertu w... internecie. W firmowych skarbonkach z każdym dniem przybywa pieniędzy, a na licytacjach przebijane są kolejne kwoty. Tylko w portalu Gostyn24 zadeklarowano już kupno zestawów za ponad 8 tys. zł, a przecież finał dopiero przed nami.
REKLAMA
6
09:27, 29.01.2021
W ubiegłym roku Gostyń stał się sercem Orkiestry. Wszystko za sprawa rekordowego - największego w Polsce serca z kartonowych pudełek, które posłużyły też jako skarbonki. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Kubusia Puchatka w Gostyniu przez cały rok zbierały do nich pieniądze, by w tym roku wesprzeć nimi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
3
08:54, 28.01.2021
W tym roku miała być u nich Wielka Domówka. Niestety sytuacja spowodowana pandemią zmusiła ich do zmiany sposobu wspierania i organizacji zbiórki na rzecz WOŚP Nie mogą spotkać się jak do tej pory i uczestniczyć w wydarzeniach. Dlatego postanowili zrobić to inaczej i zachęcają wszystkich, by się włączyli.
17:58, 27.01.2021
31 stycznia w niedzielę cała Polska zagra w największej orkiestrze świata! Gostyński finał odbędzie się w cyberprzestrzeni i w realu. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą kwestować na ulicach większych miejscowości powiatu gostyńskiego, a w holu Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” będzie można zrobić sobie rodzinne zdjęcie i po kilku dniach odebrać wyjątkowy jedyny na całym świecie kalendarz ze zdjęciem swoich bliskich czy przyjaciół.
2
09:30, 27.01.2021
Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach jak co roku przyłączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie będzie jednak koncertów, występów artystycznych i licytacji stacjonarnych, ale można przyłączyć się do akcji na kilka sposobów. Wszystko po to, by wesprzeć szczytny cel.  
14
13:34, 25.01.2021
Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie różnił się od poprzednich. Trwająca pandemia uniemożliwia przeprowadzenie dużych imprez, a większość aktywności przeniosła się do internetu. Tak jest również w Gostyniu. Niedzielny Finał w Hutniku będzie relacjonowany na portalu Gostyn24.pl oraz platformie YouTube. Jak co roku będzie możliwość wykonania zdjęć rodzinnych do kalendarzy WOŚP, uruchomiony zostanie także wielkoorkiestrowy sklepik przed Hutnikiem. Na ulicach nie zabraknie też wolontariuszy z puszkami. Więcej w materiale video. 
REKLAMA
REKLAMA