Zamknij

Złóż wniosek. Nie przegap terminu, by utrzymać ciągłość świadczeń

17:15, 19.03.2023 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Rodzice i opiekunowie 4,5 mln dzieci złożyli około 3 mln wniosków o świadczenie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał już 92 proc. tych świadczeń.

Od 1 lutego 2023 r. ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy. Będzie on trwać od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

- Zachęcam rodziców do tego, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku o świadczenie. Osobie, która to zrobi do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci 500+ do 30 czerwca 2023 r. - przypomina prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Zaznacza też, że wnioski o świadczenie można złożyć jedynie drogą elektroniczną.

-  Można to zrobić na kilka sposobów: poprzez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo bankowość elektroniczną - dodaje szefowa ZUS.

Wnioski o świadczenia dla rodzin można złożyć przez aplikację mZUS

Aplikacja mZUS zawiera funkcje przyspieszające wypełnienie wniosku o 500+. Jeśli ktoś składał już wniosek w poprzednim okresie i otrzymywał świadczenie, może utworzyć nowy dokument na podstawie poprzedniego. Dzięki temu większość danych uzupełni się automatycznie. W razie potrzeby klient może je zmienić przed wysłaniem. W aplikacji można również sprawdzić, czy świadczenie zostało już przyznane.

Aplikacja mobilna mZUS umożliwia szybkie i wygodne składanie wniosków nie tylko o świadczenie wychowawcze 500+, ale również o świadczenie z programu Dobry Start, rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie żłobkowe.

Aby aktywować aplikację, należy powiązać ją ze swoim profilem na PUE ZUS. Proces ten jest opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%