Zamknij
REKLAMA

Masz konto na tej platformie streamingowej? Oszuści chcą twoich pieniedzy!

16.01, 16.08.2022 Źródło: Telepolis.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Wejście na polski rynek światowego giganta była dla nich znakomitą okazję. Oszuści przygotowali fałszywe strony podszywające się pod serwis streamingowy Disney+. Uważajcie, bo łatwo możecie stać się ofiarą działania złodziei. 

Disney+ jest dostępny w Polsce. 

Chce toczyć bój o polskich widzów z markami, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Pomóc w tym mają własne produkcje. Na początek polscy użytkownicy platformy zyskali możliwość oglądania produkcji z uniwersum Gwiezdnych Wojen czy Marvel Cinematic Universe. 

Gigant pozwala na utworzenie profili dla siedmiu osób i oglądanie na czterech ekranach jednocześnie. Serwis dostępny jest na Smart TV oraz na komputerach, tabletach, telefonach i konsolach. 

Po wejściu na polski rynek platforma Disney+ stała się łakomym kąskiem dla cyberoszustów. Przestępcy przeprowadzili ataki na użytkowników zainteresowanych platformą.

- Ich celem było wyłudzanie wrażliwych danych - wskazuje serwis Telepolis.pl. 

O podejrzanych ruchach poinformował Zespół CSIRT Komisji Nadzoru Finansowego. Eksperci wskazali, że chodziło o wyłudzanie danych logowania wraz z kodami CVC/CVV.

Załączone w wiadomościach linki kierowały na łudząco przypominającą stronę oryginalną, fałszywą witrynę, gdzie oszuści przejmowali dane do logowania, a następnie sprzedawali konta użytkowników  w tzw. darknecie za kilka dolarów

Jak nie dać się oszukać?

Eksperci apelują przede wszystkim by nie klikać w żadne załączniki i linki. Zawsze należy upewnić się, czy przesłany do nas link pochodzi z zaufanego źródła, a jeśli mamy co do niego wątpliwości warto skontaktować się z usługodawcą.

Warto również korzystać z uwierzytelniania wieloskładnikowego, a także ustawić silne i unikalne hasła dostępu. 

(Źródło: Telepolis.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%