Zamknij
REKLAMA

Udany piknik rodzinny w Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie

07.47, 27.05.2022 Stowarzyszenie IMPACT, Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie Aktualizacja: 07.48, 27.05.2022
Skomentuj Stowarzyszenie IMPACT.
REKLAMA

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiczną mieszkańcy Domu mogli znów spotkać się z rodzinami i przyjaciółmi w piknikowym i majowym nastroju. Tym razem, jak nigdy dotąd, pogoda trochę ograniczyła ten piknikowy nastrój. Uczestnicy wydarzenia bawili się i rozmawiali nie w cieniu drzew w parku, ale w świetlicy wiejskiej i obiektach placówki.

Deszcz i wiatr nie ostudził jednak emocji i radości ze spotkania. Były tradycyjne smakołyki, występy, atrakcje i muzyka oraz tańce. Na scenie prezentowali się mieszkańcy placówki. Do Domu przebywa coraz więcej osób młodych i pełnych pasji.

W tegorocznej edycji Pikniku przygotowali, pod okiem terapeutów, koncert z ulubionymi utworami. Nie zabrakło życzeń dla wszystkich mam – tych biologicznych i tych, które swoje serce i zaangażowanie włożyły w pomoc i wsparcie naszych podopiecznych. Nie zabrakło również tańca i warsztatów muzycznych. Muzyka i taniec są bowiem wspaniałym antidotum na trudne czasy w jakich przyszło nam ostatnio żyć i jedną z ulubionych form aktywności osób niepełnosprawnych.

Wśród gości byli mieszkańcy zaprzyjaźnionych placówek, organizacji, przedstawiciele instytucji i byli pracownicy Domu. Na spotkanie przyjechały też całe rodziny i przyjaciele, często z daleka, by móc odwiedzić naszych niepełnosprawnych podopiecznych.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych” złożonego przez Stowarzyszenie IMPACT. Za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy sponsorom i wolontariuszom.

(Stowarzyszenie IMPACT, Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

..........

3 0

Pięknie napisane,bo wyglądało to jednak inaczej,mieszkańcy i ich rodziny zostali w DPS-ie,na sali byli wybrańcy i Vipy. 15:32, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lokaloka

0 0

szaro, buro i ponuro. 12:56, 11.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%