Zamknij
REKLAMA

Większość z nas dałaby sobie rękę odciąć, że inspektor zarobi dużo więcej niż...

11:20, 17.10.2021 | J.J
Skomentuj Foto: Canva/AdobeStock/Fotomontaż
REKLAMA

W czasach, których żyjemy, wyższe wykształcenie nie zawsze przekłada się na pieniądze. Można być magistrem i pracować „na taśmie” lub zdobyć fach w zawodówce i świetnie zarabiać jako hydraulik, spawacz czy ślusarz. Przeglądając oferty pracy widać wyraźnie, że status społeczny wielu zawodów bardzo się dzisiaj zmienił.

Zacznijmy od tego, że żadna praca nie hańbi, o czym warto pamiętać starając się o zatrudnienie. Są jednak zawody o wysokim bądź znacznie niższym statusie społecznym, ale czy ma to związek tylko z zarobkami? Niekoniecznie. Początkujący nauczyciel w szkole na wsi zarabia niewiele, ale jego pozycja społeczna w tym środowisku może być bardzo wysoka, za to polityk z zarobkami znacznie wyższymi wcale nie musi być poważany w tej samej miejscowości.

Robiąc cotygodniowy przegląd ofert pracy, jakie pojawiają się w Gostyn24, można zauważyć też wiele innych ciekawych rzeczy. Przykładem niech będzie wynagrodzenie dla osoby zatrudnionej do sprzątania pomieszczeń OSiR-u, z wykształceniem podstawowym i oferta dla inspektora ds. marketingu i zamówień publicznych w SPZOZ w Gostyniu z wykształceniem średnim. Patrząc wyłącznie przez pryzmat nazewnictwa etatu, zapewne większość z nas dałaby sobie rękę odciąć, że człowiek od marketingu i zamówień publicznych „dostanie” znacznie więcej niż pani sprzątaczka. Okazuje się, że niekoniecznie, bo obie oferty mają równie niski poziom płacowy od 2800 zł brutto czyli ok. 2018 zł na rękę. To pokazuje, jak bardzo zmienił się rynek pracy.

Poza tymi ofertami, w Gosty24 znajdziecie sporo innych, choć wiele z nich często się powtarza. Wciąż poszukiwani są pracownicy produkcji, pracownicy ogólnobudowlani no i wykwalifikowani specjaliści. Warto więc zajrzeć do działu OGŁOSZENIA - PRACA, OGŁOSZENIA PREMIUM i zakładki, która automatycznie pobiera oferty z Powiatowego Urzędu Pracy, razem z zarobkami.

Pamiętajcie, że nie ma lepszego miejsca na poszukiwanie pracy jak Gostyn24 i że głoszenia SZUKAM PRACY są całkowicie bezpłatne. Warto to tego korzystać , by zmienić pracę... na lepszą.

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

aaaaaaaa

3 1

No i co w związku z tym? Bądą wakaty niestety 14:01, 17.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PilmaPilma

0 0

Jakie wakaty w związku z tym. Umiesz czytać czy tylko po nagłówku? No i ta odpowiedz tak wiele wnosząca. No i co w związku z tym. Tak mówiła twoja matka do twojego ojca zaraz po twoim urodzeniu. No i co w związku z tym? 07:50, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%