Zamknij

Jaki nawilżacz powietrza wybrać do sypialni?

14:00, 30.09.2020 Aktualizacja: 14:05, 30.09.2020
Skomentuj

W sypialni spędzamy średnio jedną trzecią doby, dlatego jakość wypełniającego ją powietrza ma istotny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto zatem wyposażyć ten pokój m.in. w dobry nawilżacz. Podpowiadamy, jak wybrać urządzenie skuteczne, a zarazem zapewniające odpowiedni komfort użytkowania.

Nawilżacz ewaporacyjny – wygoda i bezpieczeństwo

W sprzedaży dostępne są urządzenia wykorzystujące różne technologie nawilżania. Jedną z nich jest ewaporacja. Nawilżacze ewaporacyjne wykorzystują proces naturalnego odparowywania wody. Są wyposażone w filtr, który na skutek zanurzenia w wodzie pozostaje stale mokry, przez co przepływające przez niego powietrze zostaje nawilżone. Technologię tę wykorzystują m.in. nawilżacze ze sklepu Klarta.pl.

Jedną z zalet ewaporacji jest to, że zanieczyszczenia obecne w wodzie zostają zatrzymane na filtrze. Dzięki temu do takiego urządzenia można wlewać wodę prosto z kranu, a to oznacza wygodę i niskie wydatki. Co więcej, ewaporacja ogranicza ryzyko przewilżenia powietrza. Ma to związek z tym, że im wyższa jest jego wilgotność, tym mniej wody jest ono w stanie przyswoić. 

Cicha praca dla dobrego snu

Nawilżacz powietrza do sypialni musi być cichy, ponieważ wysoka głośność oznaczałaby utrudniony sen. Wrażliwość na hałasy to kwestia dość indywidualna, ale rozsądnym pomysłem jest wybór urządzenia, które w niskich prędkościach generuje nie więcej niż 25 dB. To głośność porównywalna z cichym szeptem lub szumem liści, zatem niesprawiająca problemów nawet w przypadku podwyższonej wrażliwości na hałasy.

Nawilżacz z higrostatem – gwarancja optymalnej wilgotności

Jak już wspomnieliśmy, technologia ewaporacji ogranicza ryzyko przewilżenia powietrza. Jednak nawet w przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych ogromną zaletę stanowi obecność higrostatu. Dzięki niemu urządzenie może działać w trybie automatycznym. W praktyce oznacza to, że użytkownik wybiera optymalny poziom nawilżenia, natomiast nawilżacz dąży do tego, aby tę wilgotność uzyskać, a potem utrzymać. Obecność higrostatu pozytywnie wpływa zarówno na bezpieczeństwo (mamy pewność, że powietrze nie będzie ani przesuszone, ani przewilżone), jak i na komfort użytkowania (nie musimy samodzielnie kontrolować poziomu nawilżenia).

Ewaporacyjny Nawilżacz Powietrza Klarta Humea WiFi

 

Regulacja mocy nawiewu 

Większość nawilżaczy powietrza może pracować w kilku prędkościach. Kilkustopniowa regulacja mocy nawiewu jest bardzo przydatna w sypialni, ponieważ wysokie prędkości pozwolą szybko uzyskać optymalną wilgotność powietrza, natomiast niskie idealnie sprawdzą się podczas snu. Najlepiej wybrać nawilżacz powietrza, w którym dostępne są przynajmniej trzy stopnie mocy nawiewu.

Nawilżacz z lampką nocną

Ciekawym dodatkiem obecnym w niektórych nawilżaczach powietrza jest lampka nocna. Znajdziemy ją m.in. w nawilżaczach Klarta Humea WiFi, dostępnych na https://klarta.pl/nawilzacze-powietrza/klarta-humea-wifi/. Lampka nocna to przedmiot, którego nie może zabraknąć w żadnej sypialni, zatem wyposażony w nią nawilżacz staje się urządzeniem wielofunkcyjnym i praktycznym.

W przypadku nawilżacza Klarta Humea lampka wyposażona została w trójstopniową regulację intensywności świecenia, tak więc moc światła można dostosowywać do własnych potrzeb. Takie rozwiązanie jest przydatne szczególnie w pokojach dziecięcych. Niektóre maluchy boją się ciemności, lecz zbyt intensywne światło utrudnia sen. Delikatnie świecąca lampka jest zatem idealna.

Przystępne koszty użytkowania

Na koniec warto poruszyć kwestię kosztów użytkowania nawilżacza. W trakcie zakupów często kierujemy się ceną samego urządzenia, podczas gdy jego użytkowanie wiąże się jeszcze z innymi wydatkami. Należy zatem zwrócić uwagę na zużycie prądu oraz żywotność i cenę elementów wymiennych. Niekiedy okazuje się, że zakup droższego nawilżacza jest bardziej opłacalny, gdyż dużo niższe koszty eksploatacji spowodują szybkie zrównanie poniesionych wydatków.

Podsumowanie

Do sypialni najlepiej wybrać ewaporacyjny nawilżacz powietrza z higrostatem, który jest w stanie pracować z głośnością nie większą niż 25 dB. Dobrze byłoby, gdyby urządzenie oferowało przynajmniej trzy stopnie mocy nawiewu, a dodatkową zaletę stanowi obecność lampki nocnej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto upewnić się, że używanie nawilżacza nie będzie generować zbyt wysokich wydatków.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%