Zamknij
REKLAMA

Budowa domu idealnego czyli budynki z hbe

09:48, 22.07.2020 | materiały partnera

Własny dom jest marzeniem większości z nas. Pragniemy miejsca idealnego, takiego z własnym ogródkiem, z odrobiną prywatności, z przestrzenią, dzięki której będziemy czuli się dobrze i w którym razem z rodziną będzie żyło nam się w pełni szczęśliwie. Zanim jednak taki dom powstanie, trzeba go stworzyć. Który można nazwać mianem domu idealnego? Jaki spełni nasze oczekiwania w 100%? Czym kierować się przy wyborze konkretnej inwestycji? 

Drewno- naturalny materiał budowlany

Od materiału budowlanego tak naprawdę zależy to, jaki budynek zostanie postawiony. Wśród dostępnych na rynku produktów, bez wątpienia drewno stanowi na przestrzeni ostatnich lat najczęściej wybierany materiał. Dlaczego? Przede wszystkim jest ono naturalne, trwałe i sprawdzone. To odnawialny surowiec budowlany, który jest w stanie zagwarantować nam energooszczędne rozwiązanie, w pełni ekologiczną nieruchomość, najlepsze miejsce do życia dosłownie dla każdego. Domy drewniane mogą być wykonane z różnego rodzaju odpowiednio przygotowanych materiałów. Jedną z dostępnych na rynku opcji jest drewno hbe, które to stanowi niezwykle cenny wybór, gdy grę wchodzi budowa domu.Czym ono więc dokładnie jest? Jakie niesie za sobą zalety? Jest to drewno klejone warstwowo, które tworzone jest indywidualnie na zamówienie klienta.

Jakie są zalety drewna klejonego?

Patrząc na drewno klejone, z pewnością warto skupić się na jego zaletach, tak, aby móc otrzymać 100% pełnego zadowolenia i maksymalnej satysfakcji wyboru. Domy budowane w takiej technologii można postawić niezwykle szybko, a więc jeśli zależy nam na czasie, wówczas ta opcja będzie idealną do wyboru dla każdego. Jaki więc jest faktycznie czas oczekiwania? Średnio dla domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych, czas ten wynosi około 4- 6 dni roboczych. Jeśli chodzi o stan deweloperski, ten można uzyskać po około 3 miesiącach pracy firmy, która takie domy stawia. W porównaniu do budownictwa murowanego, różnica jest kolosalna, prawda? Kolejną, niezwykle wartą uwagi zaletą jest energooszczędność domu. Dodatkowo dzięki dodatkowym elementom, istnieje możliwość uzyskania domu pasywnego. Inwestując w niego, jesteśmy w stanie w znaczący sposób zaoszczędzić nasze rachunki za ogrzewanie takiego budynku. Co jeszcze? Na pewno dużą korzyścią technologii HBE jest uzyskanie przez takie domy naturalnej regulacji wilgotności w pomieszczeniach. Ze względu na to, że drewno hbe ma wysoką pojemność cieplną, tworzy ono tak zwane przesunięcia fazowe. Co one nam dają? Dzięki nim latem dom zbyt szybko się nie nagrzewa, z kolei zimą tak się nie wychładza. Kolejną z zalet jest to, że dzięki takiemu miejscu do życia, otrzymujemy przestrzeń, która zapewnia 100% pełnego komfortu życia, ekologiczne rozwiązanie i stosowny mikroklimat, a więc to wszystko, co w przypadku nieruchomości powinno stanowić priorytet. Nie można nie zwrócić uwagi także na wysoką odporność ogniową, na trwałość budynku z zastosowaniem odpowiednich konstrukcji spełniających wszelkie normy. Zalet domów tego typu jest naprawdę bardzo dużo i aż trudno jest je wszystkie wymienić, by pokazać, że drewno hbe to najlepszy materiał, jaki tylko można wybrać.

Ściany w domach hbe

Jak wiadomo ściany w każdym budynku odgrywają niezwykle ważną rolę. W systemie HBE ich grubość powinna wynosić 10 centymetrów. Technologia ta sprawia, że możemy otrzymać niezwykle dużą wytrzymałość, a wszystko to dzięki pionowemu kierunkowi układu paneli, który to umożliwia nam uzyskanie sztywnej tarczy nośnej. Co więcej, w każdym łączonym panelu umieszczony jest kanał na instalację elektryczną. Wszystko jest w pełni przemyślane i wykonane. Od zewnętrznej strony stosuje się izolację a następnie odpowiednią elewację, którą może być na przykład tynk, klinkier czy też samo drewno.

Jak wyglądają stropy w domach w technologii HBE?

Jeśli w grę wchodzi strop, tutaj także wykorzystuje się rozwiązanie, niczym takie jak w ścianach, a mianowicie odpowiednie panele. W zależności od rozpiętości i obciążeń, taki też rodzaj paneli należy dopasować do całości inwestycji. Taka opcja gwarantuje wysoką nośność, jak również i sztywność. Co więcej, dzięki takiemu wyborowi, możemy od wewnątrz otrzymać niezwykły klimat pomieszczeń, z zastosowaniem drewnianych elementów w danych pomieszczeniach.

Dachy w domach HBE

W przypadku stawiania dachów, elementy dachowe wybierane są z niezwykłą starannością, tak, aby móc uzyskać zamierzony efekt końcowy. Gwarantują one bardzo dużą wytrzymałość i sztywność, a do tego są doskonałą izolacją cieplną, która pozwala otrzymać nam domy w pełni energooszczędne. Jeśli interesuje nas drewno hbe, na pewno zaznajamiając się z tym artykułem, można uzyskać jeszcze większą pewność, że taka opcja to najlepsza inwestycja w idealny dom, dom niczym z marzeń, który jest piękny, trwały, ekologiczny i tani w utrzymaniu. Czyż można więc chcieć czegoś więcej?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA