Zamknij

Na co zwrócić uwagę przy wyborze Internetu domowego?

15:54, 10.06.2020 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:54, 10.06.2020
Skomentuj

Na wybór Internetu domowego ma wpływ kilka czynników, takich jak liczba użytkowników czy jego przeznaczenie. Im więcej osób korzysta z Internetu domowego, tym wyższe wymagania powinien spełniać. Jeśli często pracujemy zdalnie, korzystamy z e-learningu czy gramy online, to przyda nam się nielimitowany Internet domowy.

Oferty Internetu domowego w Twojej okolicy

Od czego zacząć poszukiwania najlepszego Internetu domowego? Sprawdź jacy operatorzy są dostępni w Twojej okolicy. Mieszkańcy dużych miast i aglomeracji znajdują się w najkorzystniejszej sytuacji. W małych miejscowościach i na wsiach wybór operatorów może być mocno okrojony, a czasem jedyną możliwością posiadania Internetu jest wybór łącza komórkowego. Jednak stopniowo się to zmienia i najlepsi dostawcy Internetu stacjonarnego, tacy jak UPC, dostępni są już nawet w mniejszych miastach w Polsce.

Jaki Internet do domu - mobilny czy stacjonarny?

W zależności od lokalizacji wybór łączy internetowych może się nieco różnić. Wybierać można spośród:

- łączy kablowych i światłowodowych,
- sieci osiedlowych, zazwyczaj o lokalnym zasięgu,
- łączy LTE, wykorzystujących komórkowy przesył danych.

Jedna osoba w zupełności może zadowolić się Internetem mobilnym do użytku domowego, zwłaszcza, że łącza LTE charakteryzują się coraz lepszym zasięgiem i korzystnym limitem danych. Dużą zaletą tego rozwiązania jest mobilność i powszechna dostępność - Internet mobilny zazwyczaj działa bez większych zakłóceń w rejonach, gdzie innego typu łącz nie ma, z powodu niedostatecznie rozbudowanej infrastruktury. 

Nie ma jednak wątpliwości, że najlepszym wyborem dla kilkuosobowej rodziny jest Internet stacjonarny, najlepiej oparty na łączu światłowodowym. Podpisując umowę z dużym dostawcą, zyskujemy dodatkowe benefity, takie jak infolinia czynna przez całą dobę i w weekendy czy wykwalifikowani technicy. Zarówno instalacja, jak i ewentualny serwis usterek niemożliwych do naprawienia zdalnie, przeprowadzane są przeważnie w bardzo krótkich terminach. 

Nie warto natomiast wybierać Internetu od małych, lokalnych dostawców.  Łącze osiedlowe zazwyczaj jest dzielone z innymi gospodarstwami domowymi znajdującymi się w pobliżu, co znacząco utrudnia korzystanie z sieci w ,,godzinach szczytu”. Kusząca może być niższa cena, ale najczęściej to różnica zaledwie kilku złotych, a komfort korzystania z Internetu od dużego dostawcy jest nieporównywalnie większy.

Prędkość domowego Internetu - dlaczego jest taka ważna?

Jakość Internetu domowego podnosi światłowód. Jeśli jest dostępny w naszym miejscu zamieszkania, warto się na niego zdecydować. Łącze światłowodowe to jeden z najnowocześniejszych typów stałego dostępu do Internetu. Oferuje bardzo duże prędkości i stabilność połączenia.

Zalety Internetu domowego na światłowodzie:

- szybkie pobieranie nawet dużych plików,
- swobodne oglądanie filmów i seriali, a także słuchanie muzyki online,
- bezproblemowe przeglądanie stron internetowych,
- korzystanie z komunikatorów internetowych bez uciążliwego zawieszania,
- wysoka jakość rozgrywek online,
- streaming wideo bez zakłóceń,
- wysoka prędkość Wi-Fi bez względu na liczbę użytkowników,
- dobry zasięg w całym domu,
- większe bezpieczeństwo w sieci - niskie ryzyko cyberataku,
- stabilna prędkość połączenia.

Internet domowy od UPC

Internet domowy od UPC oferuje prędkość do 1 Gb/s. Instalacja odbywa się bardzo szybko, nawet na drugi dzień po zamówieniu usługi. Dodatkowo użytkownik zyskuje nowoczesny modem z silnym Wi-Fi, który zapewnia superszybki Internet bezprzewodowy w całym domu. Wszystko dzięki dwóm częstotliwościom sieci Wi-Fi - 2,4 oraz 5 GHz, które:

- poprawiają transfer,
- zwiększają zasięg urządzenia,
- zapewniają stabilne połączenie z Internetem, 
- minimalizują zakłócenia, 
- umożliwiają podłączenie większej liczby urządzeń jednocześnie.

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%