Zamknij
REKLAMA

Potrzebujesz 2000 zł? Sprawdź oferty pożyczek pozabankowych

12:03, 20.05.2020 | materiały partnera

Pożyczka przez Internet to dobry sposób na zdobycie mniejszej lub większej gotówki. Zobowiązania takie są udzielane przez instytucje pozabankowe działające online, co sprawia, że formalności zajmują tylko kilka minut. Na rynku pozabankowym coraz popularniejsze są pożyczki ratalne, które umożliwiają pożyczenie zarówno wysokiej kwoty, jak i na przykład 2000 zł. 

Większość Polaków, bo aż ¾, w wieku 18-64 lata deklaruje, że przynajmniej raz w roku korzysta z pożyczek. Dodatkowo 35% twierdzi, że często decyduje się na pożyczanie pieniędzy. Nasi rodacy podchodzą z rezerwą do zaciągania długów, jednak nie powstrzymuje ich to od częstego korzystania z pożyczek.

Najczęściej Polacy pożyczają pieniądze, gdy chcą kupić rzecz, która jest dla nich za droga, a chcą ją mieć od razu – robi tak 44% konsumentów. Polacy zaciągają pożyczki także wtedy, gdy pojawią się chwilowe problemy finansowe (29%) lub niespodziewane wydatki (27%). Pożyczone pieniądze są najczęściej przeznaczane na zakupy sprzętów domowego użytku jak na przykład sprzęt RTV, AGD (43%), remont (31%), zakup samochodu (28%), zakup mieszkania (16%). Rzadziej zapożyczamy się na spłacenie długu (11%) oraz rachunki (10%).
 
Warto zauważyć, że statystyczny Polak ma do spłacenia 1,6 zobowiązania wobec banków, firm pożyczkowych, rodziny, znajomych i innych instytucji. 42% konsumentów deklaruje, że pożyczki są czymś naturalnym, ale tylko w przypadku, gdy decyzję o ich zaciągnięciu podejmujemy świadomie i jesteśmy w stanie je spłacić. Dwie piąte stara się unikać zadłużenia, a jeśli je ma, chce je jak najszybciej spłacić. Natomiast 37% Polaków, zamiast pożyczać gotówkę, woli zaczekać z zakupem, aby zebrać potrzebną kwotę.

– Oferta pożyczek pozabankowych jest bardzo szeroka, to daje klientom duży komfort wyboru. Poza tradycyjnymi chwilówkami opiewającymi na kilkaset złotych firmy pożyczkowe proponują pożyczkobiorcom również pożyczki ratalne umożliwiające pozyskanie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówi ekspert www.hapipozyczki.pl. – Takie wysokokwotowe pożyczki są spłacane w ratach. To bardzo wygodne i nie obciąża nadmiernie budżetu domowego. Dzięki pożyczce ratalnej można również pożyczać niewielkie kwoty jak na przykład 2000 zł. Istotne jest również to, że wszystkie formalności można załatwić przez Internet bez wychodzenia z domu – dodaje ekspert. 

Na co zwrócić uwagę, szukając pożyczki ratalnej?

Pożyczki pozabankowe na raty online można znaleźć w ofercie wielu firm pożyczkowych. Wybranie najkorzystniejszej pożyczki może zatem nie być łatwe. Przed złożeniem wniosku warto ustalić kwotę, jaka jest nam potrzebna. Może to być na przykład 2000 zł. Dodatkowo powinniśmy zastanowić się nad okresem spłaty. Należy także przeanalizować własną sytuację finansową, aby sprawdzić, czy stać nas w ogóle na zaciągnięcie pożyczki.

Gdy ustalimy te kryteria, możemy zacząć poszukiwania oferty. W tym celu najlepiej skorzystać z porównywarki internetowej, gdzie po wpisaniu kwoty zobowiązania i okresu spłaty aplikacja wybierze dla nas kilkanaście propozycji różnych instytucji pozabankowych. Spośród nich możemy wybrać pożyczkę pozabankową na raty online, która odpowiada naszym potrzebom. Gdy zdecydujemy się na konkretną ofertę, należy również sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy oraz zapoznać się z warunkami i kosztami zobowiązania. Warto także sprawdzić, co pożyczkodawca oferuje dodatkowo klientom (np. wakacje od spłaty). 

Oferty pożyczek pozabankowych a koszty

Podstawowym kryterium, które każdy pożyczkobiorca powinien wziąć pod uwagę, wybierając pożyczkę pozabankową ratalną online, są koszty. To one decydują, jaką kwotę zwrócimy ostatecznie pożyczkodawcy, spłacając zobowiązanie.

Oprócz kwoty kapitału na całkowitą sumę pożyczki, którą trzeba zwrócić firmie pożyczkowej, składają się także odsetki. Naliczane są od kwoty zobowiązania. Pojawiają się także inne koszty pozaodsetkowe. Do nich zaliczamy prowizję, opłatę przygotowawczą, administracyjną oraz ubezpieczenie. Koszty te są naliczane indywidualnie, o ich wysokości decyduje konkretna instytucja pozabankowa. Jednak nie mogą wynosić więcej niż 25% kwoty podstawowej zobowiązania, a w skali roku ich wartość nie może przekroczyć 30% całego kapitału.

Podsumowanie poszczególnych kosztów pożyczki jest trudne, dlatego, aby stwierdzić, czy wybrana oferta jest korzystna, najlepiej zwrócić uwagę na RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa jest odzwierciedleniem wszystkich kosztów pożyczki. Wskaźnik ten wyraża je procentowo w skali roku.

Porównując oferty pożyczki, najkorzystniej jest wybrać tę, która ma najniższe RRSO. Wtedy będziemy wiedzieli, że zapłacimy najniższe koszty. Przykładowo, w firmie hapipożyczki przy pożyczce 2000 zł na 12 miesięcy RRSO wynosi 9,57% w skali roku (stan na 18.05.2020). Ważne jest również, aby sprawdzić wysokość odsetek, oprocentowania i kosztów w umowie pożyczkowej. Najlepiej zrobić to jeszcze przed jej podpisaniem. 

Pożyczka pozabankowa na raty to zobowiązanie, które umożliwi zakup nowego sprzętu RTV, AGD, pozwoli zrealizować nawet kosztowny remont albo ułatwi sfinansowanie niewielkiego wydatku. Jednak decyzję o pożyczeniu gotówki należy podejmować świadomie i po analizie własnej sytuacji finansowej. Jeśli musimy pożyczyć pieniądze, sprawdźmy dokładnie ofertę instytucji pozabankowej, szczególną uwagę zwracając na koszty. 


Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.
 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA