Zamknij

Żarówka LED zaczyna migać, co robić?

06:45, 28.07.2022 . Aktualizacja: 06:45, 28.07.2022
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Żarówka LED - faktów kilka

Żarówki Led, zaczynają stopniowo wypierać te tradycyjne, które są dostępne od lat na rynku. Nie ma co się dziwić. Są ekologiczne oraz energooszczędne. Decydując się na ich montaż, zyskujemy zatem pewność mniejszych rachunków oraz tego, że nie narażamy już i tak nadszarpniętej, kondycji naszej ziemi. Ponadto w swoim składzie, nie mają ani grama szkodliwej rtęci, ani ołowiu. Co jednak zrobić, gdy zamiast światła zaczynają dziwnie migać? Sprawdziliśmy to, zaś efektami naszych poszukiwań, podzielimy się w tym artykule.

Sprawdź rozwiązanie na: https://remontujemysami.pl/zarowka-led-zaczela-migac/

Powiemy teraz kilka informacji na temat tego, jak zbudowane jest żarówka LED i na jakiej podstawie, działa. Zacząć należy od danych na temat jej konstrukcji. Jej budowa złożona jest z luminoforu oraz niebieskiej diody ledowej. Większość z nich przeznaczona jest do źródeł prądu o mocy 12 V. Co jeszcze można dodać na temat ich konstrukcji? W swojej obudowie ma również przetwornicę impulsową. Natomiast ze względu na niski pobór prądu, z roku na rok, staje się ona coraz bardziej popularna w wielu domostwach oraz budynkach.

Sprawdź też: https://budujemysami.pl/jak-zrobic-oswietlenie-led-do-akwarium/

Migająca żarówka LED - przyczyny

Rozwiązania na mrugającą żarówkę LED, warto rozpocząć od znalezienia przyczyny owego zjawiska. Czemu zatem, może się tak dziać? Oto kilka z najczęstszych powodów:

  • zła jakość jej wykonania
  • oszustwo producenta, który zawyżył na opakowaniu jej parametry
  • zbyt małe napięcie w zasilaczu lub gniazdku
  • zasilacz złej jakości

Pod lupę, weźmiemy teraz aspekt zbyt małego napięcia w zasilaczu lub gniazdku. Niekiedy bowiem, zdarza się, że prąd płynący w obwodzie oprócz wspomnianej już wcześniej małej mocy, może być również zakłócony przez błędy w nim występujące. Również one właśnie, mogą powodować, że prąd, który przepływa, nie płynie w sposób stały tylko właśnie z przerwami, które przyczyniają się do migania naszej żarówki LED.

Czasami zdarza się również, że pomimo wyłączenia przez nas żarówki, mruga ona dalej. Czemu tak się dzieje? Wynikać to może z faktu, nagromadzenia się prądu w kondensatorze wygładzającym, który napotyka (prąd) on na swojej drodze. Jak pozbyć się takiej awarii? Wystarczy wymienić ów element lub zakupić nową oprawę do niego.

Niekiedy migająca żarówka LED, może być również efektem źle wykonanej izolacji lub okablowania. Gdy stwierdzimy taki stan rzeczy, warto poprosić o pomoc w rozwiązaniu awarii - elektryka. Jego wizyta nie zaszkodzi, a może okazać się niezbędna w rozwiązaniu omawianego przez nas problemu. Ale i nie tylko. Korzyści płynących z takiej naprawy, może być znacznie więcej, jak chociażby zmniejszenie ryzyka podobnych awarii w przyszłości, gdy zakupimy jakiś sprzęt elektryczny.

Gdy zasiądziecie do kolacji, a Wasza lampa z żarówką LED zacznie migać, nie wpadajcie w panikę. Jak już powiedzieliśmy, powodów owego zjawiska może być kilka. Warto spróbować samemu ustalić przyczynę, przez którą może się tak dziać. Jeśli jednak czujemy, że nas to przerasta lub boimy się niechcianego kontaktu z prądem, warto rozważyć poproszenie o pomoc elektryka. Błędy instalacyjne oprócz tego, że znacznie obniżają komfort naszego mieszkania (bo na przykład zakłócają nam korzystanie z naszych domowych sprzętów elektronicznych), mogą również spowodować zwarcie. Ono z kolei wywołać może pożar. A jakie konsekwencje może przynieść ów wspomniany, sami wiecie. Zatem puentą tego artykułu niech będzie, że nie należy w żadnym wypadku lekceważyć migającej żarówki LED. Może być ona jedynie objawem czegoś znacznie większego i bardziej dla nas i naszego domu niebezpiecznego. Pamiętajmy o tym.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%