Zamknij

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej – jakie ma zastosowanie?

07:24, 14.06.2022 . Aktualizacja: 07:26, 14.06.2022
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu oraz jedną z najczęściej stosowanych substancji w zabiegach odmładzających. Dzięki wszechstronnemu działaniu substancja ta może być wykorzystywana w różnego rodzaju procedurach medycyny estetycznej, polegających na iniekcji. Jak działa kwas hialuronowy i w jakich zabiegach jest wykorzystywany? Odpowiadamy.

Jak działa kwas hialuronowy?

Początki zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej sięgają lat 80. XX wieku. Rozpoczęły one epokę nieinwazyjnych terapii odmładzającym, które można wykonać w przerwie na lunch i praktycznie od razu cieszyć się satysfakcjonującymi efektami.

Kwas hialuronowy ma wszechstronne zastosowanie:

  • Działa przeciwstarzeniowo – jedną z przyczyn starzenia się skóry jest utrata kolagenu, elastyny, a także naturalnego kwasu hialuronowego. Jego uzupełnienie pozwala na przedłużenie młodości.
  • Umożliwia biorewitalizację skóry – mezoterapia kwasem hialuronowym pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze, przyczyniające się do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.
  • Nawilża skórę – kwas hialuronowy ma silne właściwości wiązania wody w skórze. W miejscach, w których go zastosowano, poprawia się nawodnienie tkanek, które utrzymuje się przez długi czas.
  • Wypełnia i remodeluje twarz – kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Jego właściwości pozwalają na uzyskanie efektu „liftingu bez skalpela”: wypełnienie zmarszczek, podniesienie policzków, podkreślenie kości policzkowych, powiększenie ust.
  • Redukuje blizny potrądzikowe – kwas hialuronowy w połączeniu z innymi technikami (np. laser frakcyjny) pomaga w wygładzaniu różnego rodzaju nierówności skóry twarzy. Stymuluje zarówno fibroblasty, jak i keratynocyty, dzięki czemu regeneruje skórę, poprawiając jej teksturę i zmniejszając głębokość blizn.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Mezoterapia kwasem hialuronowym, z której skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki, to zabieg, którego celem jest pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Zabieg ten polecany jest od około 30. roku życia, kiedy pojawiają się pierwsze widoczne objawy starzenia się skóry. Podczas mezoterapii kwas hialuronowy dociera bezpośrednio do głębokich warstw skóry, w których znajdują się włókna odpowiedzialne za jej strukturę. W koktajlach do mezoterapii igłowej bardzo często, oprócz kwasu hialuronowego, znaleźć można też inne składniki aktywne, np. o działaniu antyoksydacyjnym.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełniacze różnią się od preparatów do mezoterapii igłowej tym, że zastosowano w nich usieciowany kwas hialuronowy. Wypełniacz jest gęstszy i wstrzykiwany głębiej w skórę, dzięki czemu modeluje i przywraca objętość tkankom, unosząc je od wewnątrz. Kwas hialuronowy to wszechstronna substancja, umożliwiająca dowolne modelowanie twarzy, zapewniając naturalne (nieprzerysowane) efekty: podkreśla kości policzkowe i skroniowe, uwydatnia podbródek i owal twarzy. Odpowiednie wstrzyknięcie wypełniacza pozwala na podniesienie brwi i powiek górnych. Wypełnianie kwasem hialuronowym okolicy podoczodołowej może skorygować worki i cienie pod oczami.

W niektórych przypadkach wypełniacz stanowi alternatywę dla chirurgicznej korekcji nosa. Wstrzykuje się go w trzy punkty: u nasady nosa, aby wyrównać „garb”; na czubku, dla efektu lekko zadartego nosa; lub na moście, w przypadku tak zwanego „siodełka”.

W razie innych pytań na temat kwasu hialuronowego zapraszamy do konsultacji ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach. 

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%