Zamknij

3 rzeczy, które warto sprawdzić przed podpisaniem umowy pożyczki

14:08, 10.09.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:08, 10.09.2021

Pożyczki pozabankowe stały się popularnym sposobem na szybki zastrzyk gotówki i sfinansowanie pilnych wydatków. Prosty proces wnioskowania, pieniądze w portfelu nawet bez wychodzenia z domu i wymagania znacznie niższe niż w bankach - wszystko to przyczynia się do rosnącego zainteresowania podobnymi rozwiązaniami. Jednak przed obciążeniem swoich finansów takim zobowiązaniem, warto upewnić się, czy wybrana oferta na pewno w rzeczywistości jest równie atrakcyjna jak w reklamie. Na co zwrócić uwagę przed złożeniem swojego podpisu na umowie pożyczki?

#1 Sprawdź szczegóły oferty i upewnij się, że odpowiada Twoim potrzebom

Zadaniem materiałów promocyjnych jest podkreślenie atrakcyjności danej usługi i przedstawienie jej głównych założeń, wiele zależy jednak od szczegółowych warunków i to właśnie na nich najlepiej się skupić. Pożyczki na podobną kwotę w dwóch firmach mogą wiązać się z różnymi wymaganiami, ale też kosztami czy szybkością rozpatrywania wniosku. Już na wstępie warto więc zapoznać się z dokładnym przebiegiem procesu pożyczkowego i współpracy. Jeśli mamy jasno określone potrzeby finansowe, złożenie wniosku w instytucji oferującej tylko mniejsze kwoty nie spełni naszych oczekiwań. Sytuacja wygląda podobnie jeśli poszukujemy rozwiązań ratalnych lub możliwości osobistego kontaktu z doradcą - zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, powinniśmy upewnić się, że zawiera ona produkty spełniające nasze oczekiwania.

#2 Zapoznaj się z historią działalności firmy oraz opiniami klientów na jej temat

Sytuacja na rynku pożyczek pozabankowych rozwija się bardzo dynamicznie, regularnie powstają nowe firmy, a te działające już od dłuższego czasu rozwijają swoje usługi lub oferują atrakcyjne promocje, by przyciągnąć do siebie klientów. Jak spośród tylu możliwości wybrać najlepszy wariant? Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat działalności firmy, co pozwoli nam ocenić wiarygodność prezentowanych rozwiązań. Jeżeli pożyczkodawca cieszy się dużą rozpoznawalnością w branży, a opinie klientów czy wiadomości branżowe nie ostrzegają przed nieuczciwymi praktykami, jest to zdecydowanie dobry znak, który może wzbudzać nasze zaufanie. Z kolei wystrzegać należy się instytucji o złej reputacji czy kompletnie nieznanych, nawet jeśli oferują bardzo atrakcyjne warunki.

#3 Dokładnie przeczytaj całą umowę

Umowa pożyczki stanowi podstawę współpracy pomiędzy pożyczkobiorcą i pożyczkodawcą. To znajdujące się w niej zapisy regulują przebieg i warunki spłaty oraz określają prawa i obowiązki obu stron. Dokładne zapoznanie się z tym dokumentem jest więc niezwykle istotne.  W ten sposób możemy upewnić się, że dana oferta w rzeczywistości nie odbiega od tego, co zostało nam wcześniej obiecane i nie zawiera żadnych niejasnych zapisów, które mogą wpływać na nasze bezpieczeństwo w czasie pożyczania.

Kiedy znajdziemy już interesującą nas pożyczkę, warto wejść na stronę pożyczkodawcy i przeczytać dostępne na jej temat informacje, np. w przypadku pożyczki domowej od firmy Bocian więcej na jej temat dowiemy się na https://www.bocianpozyczki.pl/strony-informacyjne/Pozyczka-pieniezna, a w razie potrzeby wykorzystać możemy też chat online lub zadzwonić na infolinię, by zadać dodatkowe pytania. Tylko posiadając wszystkie istotne informacje, będziemy w stanie podjąć świadomą decyzję o złożeniu wniosku i ocenić zarówno korzyści, jak i ryzyko takiego kroku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%