Zamknij

Poznaj 5 cech uniwersalnego proszku

08:50, 15.04.2021 Aktualizacja: 08:56, 15.04.2021
Skomentuj

Wybór odpowiedniego proszku do prania nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Chcemy, aby spełniał on jak najwięcej naszych wymagań, był możliwie skuteczny a zarazem nie przytłaczał ceną - czy to możliwe? Zakup kilku produktów, które mają pomóc w osiągnięciu zadowalającego efektu jest nieopłacalne, mało praktyczne i nieekologicze - jak zatem wybrać proszek do prania, który będzie uniwersalny? Jakie cechy powinien on mieć? Podpowiadamy w artykule!

1. Proszek bezpieczny

Jedną z podstawowych cech wszelkich produktów piorących powinno być właśnie bezpieczeństwo - zarówno dla skóry, jak i dla układu oddechowego. Pierzemy ubrania, które na co dzień mamy przy ciele, pościele, w których śpimy czy też służące nam do wycierania się po kąpieli ręczniki. Niezwykle ważne jest zatem, aby stosowane detergenty pozbawione były wszelkich substancji drażniących, a także, aby były hipoalergiczne. Szczególnie istotne jest to w przypadku osób cierpiących z powodu alergii, tych posiadających niezwykle wrażliwą cerę czy też dzieci. Co więcej, warto zwrócić uwagę na obecność sztucznych aromatów zapachowych, ponieważ to właśnie one często odpowiedzialne są za podrażnienia dróg oddechowych i występowanie reakcji alergicznych.

2. Proszek odpowiedni do każdej tkaniny

Mówiąc o uniwersalnym proszku nie można pominąć tego, aby doskonale nadawał się on do prania różnorodnych tkanin. Materiały, które są szlachetne i niezwykle delikatne (takie jak jedwab, wełna czy też kaszmir) wymagają wyjątkowej troski, dlatego warto znaleźć produkt łączący w sobie skuteczne składniki czyszczące oraz delikatne substancje chroniące. Co więcej, tego rodzaju produkt powinien doskonale radzić sobie z odzieżą sportową i delikatną bielizną usuwając z niej zabrudzenia nie naruszając tym samym delikatnych włókien tkaniny.

3. Proszek dezynfekujący 

Wysokiej jakości środki dezynfekujące do prania to sposób na to, by dokładnie oczyścić prane materiały od pozostałych na nich bakterii, grzybów, roztoczy czy brudu. Zwracajmy jednak uwagę na to, w jaki sposób działanie odkażające się aktywuje - najlepszym wyborem będą produkty, które zapewniają przeprowadzenie dokładnego oczyszczenia tkaniny w temperaturze zwykłego prania. To dzięki temu nie naruszymy struktury włókien materiału. Dobrze jest również zwracać uwagę na to, na ile obietnice producenta pokrywają się z prawdą - dobrym na to dowodem może być uzyskanie certyfikatów przez renomowane instytuty i uczelnie w całej Europie. 

4. Proszek przyjazny środowisku

Substancje wykorzystywane przy produkcji środków piorących zostawiają swój ślad w środowisku. Niestety, wciąż wielu producentów wybiera tanie do pozyskania związki chemiczne, które w negatywny sposób odbijają się na ekosystemie. Niezwykle popularnymi tego rodzaju substancjami są fosforany i zeolity, które służą do zmiękczania wody podczas prania. Nie są one w niej rozpuszczalne, dlatego osiadają na dnach rzek i jezior. Niezwykle istotny jest również sam proces produkcji środków piorących - odpowiedzialni producenci zwracają uwagę na ilość wytwarzanych odpadów, zużycie wody czy źródło oraz ilość wykorzystywanej energii. Nie mniej istotne jest samo opakowanie - stawiajmy na te produkty, które znajdują się w opakowaniach z recyklingu i nadających się do ponownego użycia. Dobrym przykładem detergentu, który wszystkie te wymagania spełnia jest proszek dezynfekujący do prania Mr. ZIGGI - środek do prania znajduje się w kartonie, który w 60% pochodzi z recyklingu i który może być ponownie wykorzystany, jest nietestowany na zwierzętach, a przy jego produkcji wykorzystuje się prąd pochodzący z paneli fotowoltaicznych 

5. Proszek ekonomiczny i efektywny

Wydajność ta może objawiać się w różny sposób, jednak doskonałym jej przykładem może być skoncentrowana formuła produktu. To dzięki nowoczesnej i niezwykle innowacyjnej technologii nawet niewielka ilość produktu wystarczy, by zrobić pełne pranie - zaoszczędzimy w ten sposób potrzebne na zakupy pieniądze oraz poświęcony im czas. 

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%