Zamknij

Kalkulator zwrotu podatku z Holandii - jak działa?

. + 15:47, 16.02.2024 Aktualizacja: 15:49, 16.02.2024
Skomentuj Foto: Zleceniodawca Foto: Zleceniodawca

Osoby, które pracują w Holandii w sposób legalny, a ich pracodawcy odprowadzali należne podatki do holenderskiego urzędu skarbowego - Belastingdienst - mają prawo do otrzymania zwrotu. Obecnie istnieje wiele wyspecjalizowanych, wygodnych narzędzi, dzięki którym z łatwością można obliczyć, ile będzie wynosił zwrot podatku z Holandii. Służą do tego specjalne internetowe kalkulatory. Jak działają kalkulatory zwrotu podatku z Holandii? Na to pytanie dokładnie odpowiadamy w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Zwrot podatku z Holandii - podstawowe informacje

O uzyskanie zwrotu podatku z Holandii mogą ubiegać się wszystkie osoby, które były zatrudnione w sposób legalny w Holandii oraz otrzymały numer BSN (het Burger Service Nummer). Jest to numer identyfikacyjny, który otrzymuje każda osoba mieszkająca i pracująca w Holandii. Dzięki niemu łatwiej można załatwiać różnego rodzaju formalności w instytucjach. Numer ten zastąpił wcześniej używany SOFI numer. Do uzyskania zwrotu podatku niezbędne jest też posiadanie karty podatkowej Jaaropgaaf lub Jaaropgave.

Każda osoba, która była zatrudniona w Holandii, w sposób legalny, miała odprowadzane podatki do tamtejszego urzędu skarbowego (Belastingdienst). Za to odpowiadał oczywiście pracodawca. W przypadku, gdy z rocznej deklaracji podatkowej wynika, że należy się nadpłata, wówczas podatnik ma prawo do otrzymania zwrotu nadpłaconych środków. Ważna zasada dotycząca zwrotu podatku z Holandii mówi, że prawo do otrzymania zwrotu mamy do 5 lat wstecz. Oznacza to, że można ubiegać się o otrzymanie tych zwrotów za lata 2019, 2020, 2021, 2022 oraz 2023. Czas oczekiwania na wydanie decyzji o zwrocie należnego podatku z Holandii wynosi zazwyczaj około od 1 do 7 miesięcy.

Ile wynosi zwrot podatku z Holandii?

Jak wiadomo, dokładna wysokość należnego zwrotu podatku uzależniona jest od różnych czynników. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokości wynagrodzenia oraz naliczanych zaliczek do urzędu skarbowego, które odprowadzono w danym roku podatkowym. Istotne są też ulgi podatkowe, z jakich korzysta dana osoba.

Warto mieć na uwadze, że w 2016 roku zaszły istotne zmiany w prawie podatkowym w Holandii. Polegały one na tym, że ulga podatkowa, która przysługiwała automatycznie, a jej wysokość wynosiła 300 euro rocznie, zaczęła przysługiwać tylko osobom, których dochody uzyskane w Holandii wynoszą 90 procent wszystkich dochodów uzyskanych w danym roku. Podczas rozliczania podatku w Holandii trzeba też pamiętać o konieczności wykazania wszystkich dochodów, z każdego kraju.

Kalkulator zwrotu podatku z Holandii - dlaczego warto?

Samodzielne sporządzanie wszystkich obliczeń oraz dokonywanie formalności może być niezwykle trudne - zwłaszcza, gdy przystępujemy do tych czynności po raz pierwszy. Na szczęście, wcale nie trzeba obliczać wysokości należnego zwrotu podatku z Holandii samodzielnie. Można skorzystać ze specjalnego kalkulatora zwrotu podatku z Holandii. Kalkulator zwrotu podatku z Holandii to doskonałe narzędzie, dzięki któremu z łatwością i w bardzo krótkim czasie można dowiedzieć się, jaki zwrot będzie nam przysługiwał.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%