Skóra cienka i wrażliwa, podatna na czynniki zewnętrzne, narażona jest na powstawanie popękanych naczynek, tzw. pajączków. Pojawiają się one najczęściej na twarzy, przez co niekorzystnie wpływają na jej estetykę. Można je oczywiście zakamuflować makijażem, ale jest to tylko półśrodek, który wcale nie rozwiązuje problemu. Jak pozbyć się rozszerzonych naczynek i przywrócić skórze jednolity koloryt? Rozwiązaniem są profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.
Popękane naczynka to nic innego, jak trwale rozszerzone naczynia włosowate, znajdujące się tuż pod powierzchnią naskórka. Ich skupiska pojawiają się najczęściej w okolicach nosa, na brodzie i na policzkach. Świadczą one o kruchości naczyń krwionośnych i dotyczą najczęściej osób o skórze cienkiej, wrażliwej, reaktywnej, skłonnej do alergii. Często towarzyszy im rumień na twarzy.
Skłonności do powstawania pajączków mogą wynikać z wrodzonych predyspozycji lub oddziaływania niekorzystnych czynników. Do rozszerzania się naczyń krwionośnych przyczyniają się m.in.:
Rozszerzone naczynka to zmiany, z którymi trudno jest walczyć domowymi sposobami. Aby pozbyć się problemu całkowicie, warto skorzystać z pomocy medycyny estetycznej. Eksperci z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie polecają m.in. następujące zabiegi na popękane naczynka:
Zabieg ten polega na zamknięciu naczynka przy pomocy specjalnej elektrody emitującej prąd o wysokiej częstotliwości. Następuje koagulacja niechcianej struktury. Naczynko zostaje zamknięte w ciągu krótkiego zabiegu ambulatoryjnego. Przez dzień lub dwa może utrzymywać się zaczerwienienie, które bardzo szybko ustępuje.
W przypadku, gdy występują przeciwwskazania do elektrokoagulacji, można wykonać zabieg kriochirurgii. Polega on na zamrożeniu rozszerzonego naczynka podtlenkiem azotu lub ciekłym azotem. Pod wpływem zimna naczynko obkurcza się i zostaje wchłonięte przez organizm.
Lasery naczyniowe to wyspecjalizowane urządzenia, które są w stanie skutecznie zamknąć popękane naczynka poprzez zjawisko fototermolizy. Wiązka światła pochłaniana jest przez hemoglobinę zawartą w naczynku, co powoduje jego termiczną koagulację. Krew ścina się i niszczy od wewnątrz ścianki naczynia, które po pewnym czasie usuwane jest samodzielnie przez organizm.
Jest to metoda usuwania większych zmian naczyniowych zlokalizowanych najczęściej na łydkach, pod kolanami lub na kostkach. Zabieg polega na wstrzyknięciu do światła naczynia preparatu obliterującego. Efektem jest „zarośnięcie” pękniętego naczynka.
W idealnym świecie najlepiej byłoby zapobiegać naczynkom niż je leczyć. Osoby o cerze naczynkowej, wrażliwej i skłonnej do zaczerwieniania powinny szczególnie zadbać o jej właściwą pielęgnację oraz unikanie czynników, mogących spowodować pękanie naczynek. Niestety wiele czynników jest niezależnych od naszego postępowania. Nie da się uniknąć zmian hormonalnych w czasie ciąży czy menopauzy albo gwałtownych zmian temperatury w czasie zimy. W związku w wielu przypadkach, konieczne okazuje się poszukiwanie skutecznej metody usuwania popękanych naczynek.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy:
https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-czestochowie/
https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz