Zamknij

Znaki drogowe odblaskowe – jakie mają właściwości i zastosowanie?

00:00, 31.03.2023 art. sponsorowany
pixabay pixabay

Odblaskowe znaki drogowe są obecnie bardzo popularne. Czym cechuje się takie oznakowanie? Gdzie jest ono używane najczęściej?

Starszej generacji znaki drogowe bywały bardzo słabo widoczne w warunkach pogorszonego oświetlenia. Teraz zamiast nich stosuje się znaki odblaskowe, na przykład takie, jak z oferty producenta wimed.pl. Warto poznać bliżej ich właściwości i zastosowane, ponieważ obecnie widywane są one coraz częściej przy polskich drogach i mają wiele zalet.

Czym cechują się odblaskowe znaki drogowe?

Odblaskowe znaki drogowe są wyprodukowane tak, aby były dobrze widoczne i łatwe do zauważenia także w warunkach słabego oświetlenia, na przykład w nocy lub przy pogorszonej widoczności spowodowanej warunkami atmosferycznymi, na przykład w trakcie mgły, opadów deszczu albo śniegu.

Tego typu znaki drogowe wykończone są za pomocą folii, która odbija światło z powrotem do źródła. W ten sposób są one widoczne z dużej odległości.

Materiał odblaskowy stosowany w znakach drogowych jest najczęściej wykonany w technologii mikropryzmatycznej, dlatego też wykończony taką folią znak wydaje się jaśniejszy i bardziej widoczny, gdy oświetlany jest lampami pojazdu.

Folie odblaskowe stosowane na znaki drogowe występują w różnych wariantach – wyjaśnia firma wimed.pl. Dzielone są one najczęściej na trzy typy, z których każdy charakteryzuje się innym stopniem odbicia światła, a tym samym inną widocznością.

Kiedy stosuje się znaki drogowe odblaskowe?

Odblaskowe znaki drogowe służą do przekazywania kierowcom ważnych informacji, takich jak wprowadzają one ograniczenia prędkości, ostrzegają one o zbliżających się zagrożeniach, na przykład zbliżających się ostrych zakrętach czy skarpach.

Zazwyczaj umieszcza się je wzdłuż poboczy dróg, na skrzyżowaniach i na autostradach, a także w innych miejscach, w których ważne jest uzyskanie lepszej widoczności znaku – wskazuje firma wimed.pl.

Jakie są korzyści stosowania odblaskowych znaków drogowych?

Do głównych korzyści wynikających z zastosowania znaków drogowych z odblaskowym licem zaliczane są:

Poprawiona widoczność

Odblaskowe ułatwiają kierowcom ich odczytanie w warunkach pogorszonego oświetlenia. Pomaga to zredukować liczbę wypadków i poprawić ogólne bezpieczeństwo na drogach.

Wysoka trwałość

Nowoczesne odblaskowe znaki drogowe są wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na trudne warunki pogodowe, takie jak deszcz, śnieg i ekstremalne temperatury. Wobec tego mogą one zaoferować długą żywotność.

Wiele wariantów

Warto także wskazać, że odblaskowe znaki drogowe można dostosować do określonych miejsc ich montażu, ponieważ występują one w wielu wariantach, na przykład jako znaki ostrzegawcze przed zakrętami, znaki ograniczenia prędkości lub znaki przed mostami, przejazdami kolejowymi.

Odblaskowe znaki drogowe, na przykład oferowane przez firmę wimed.pl, są zatem ważnym elementem bezpieczeństwa drogowego. Warto więc zdecydować się na ich zakup, jeżeli celem jest bezpieczna jazda kierowców, a także obniżenie ryzyka związanego z wypadkami drogowymi.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%