Zamknij

Pionowa czy pozioma - jaką nadziewarkę do kiełbas wybrać?

10:45, 16.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:45, 16.03.2023
freepik.com freepik.com

Niepowtarzalne wyroby spożywcze i manufaktury kulinariów cieszą się nieprawdopodobnym powodzeniem wśród klientów. Coraz więcej osób chce sięgnąć po produkty, które nie są tworzone masowo. Nic dziwnego - cieszą się one nie tylko zdrowszym składem, ale i wyjątkowym smakiem i aromatem. Samodzielne wytwórstwo kiełbas może wzbogacić ofertę restauracji lub knajpy - albo zamienić się w pełnoprawną manufakturę wędliniarską.

Po co kupować nadziewarki do kiełbas?

Nadziewarka do kiełbas to profesjonalne narzędzie, pozwalające samodzielnie stworzyć pyszne mięsa i inne potrawy - w tym wegetariańskie i wegańskie. Odpowiedni sprzęt pozwala umieścić farsz w osłonkach jelitowych lub roślinnych. Dzięki temu przyrządzenie kiełbas, przekąsek warzywnych i serowych będzie bardzo proste. Wzbogaci to ofertę każdego lokalu gastronomicznego oraz urozmaici posiłki w domostwie. Własnoręczne stworzenie kiełbas - czy to w restauracji, knajpie, zakładzie mięsnym czy domowym zaciszu będzie banalnie proste.

Jakie są typy nadziewarek do kiełbas?

Urządzenia pozwalające na samodzielną produkcję kiełbas są dostępne w wariantach pionowych i poziomych. Pozioma nadziewarka jest bardzo prosta do czyszczenia i jest wyposażona w układ przekładni biegów, który jest odporny na znaczące obciążenie mechaniczne. Jest także masywniejsza niż wariant pionowy, jednak przy tym i znacznie bardziej ładowniejsza. Pozwala na szybkie stworzenie wielu produktów. Z kolei nadziewarki pionowe zajmują znacznie mniej miejsca - jednak przekłada się to i na mniejszą wydajność.

Czym kierować się przy wyborze nadziewarek do kiełbas?

 Na Gastroprofit znajdziesz wiele różnorodnych nadziewarek do kiełbas. Zanim jednak dokonasz zakupu, warto zwrócić uwagę na następujące cechy:

  • Materiał, użyty do produkcji urządzenia - najlepsze warianty powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. 
  • Wielkość maszyny - w zależności na to, ile możesz przeznaczyć przestrzeni na nadziewarkę do kiełbasy rozmiar będzie miał znaczenie. Jeśli zamierzasz produkować wielu przysmaków, lepiej postawić na wariant pionowy. Z kolei przy większym zapotrzebowaniu - poziomy.
  • Pojemność - choć idzie w parze z wielkością urządzenia, tak nie zawsze pozwala to sprecyzować, ile produktów będziemy w stanie wytworzyć. Jeśli nie chcesz cyklicznie uzupełniać farszem urządzenia, postaw na warianty o pojemności około dziesięciu litrów.
  • Zapasowe uszczelki - niekiedy nadziewarki ulegają szybkiej eksploatacji. Jeśli planujesz masowo tworzyć kiełbasy i inne wyroby, postaw na wariant do którego dostępne są części zamienne.

Jakie są farsze do nadziewarek?

Kiełbasa, tak jak i inne wyroby żywnościowe, może istnieć w licznych wariantach. Istnieją podziały, dotyczące rodzaju użytego mięsa - wieprzowe, wołowe czy drobiowe. Jednak niemniej istotny jest rodzaj obróbki termicznej czy użytych dodatków do wzmocnienia aromatu i smaku. Dlatego nie bój się eksperymentować w kuchni. Serowe kabanosy mogą podbić serca wielu smakoszy, z kolei ci ceniący klasykę docenią podwędzaną kiełbasę wieprzową.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%