Zamknij

Zalety wody mineralnej

10:20, 15.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:20, 15.03.2023
freepik.com freepik.com

Woda mineralna poprawia ogólną kondycję fizyczną i dostarcza wielu cennych minerałów i mikroskładników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Regularne picie wody mineralnej korzystnie wpływa na skórę oraz poprawia koncentrację i wpływa na zdolności umysłowe. Nawadnianie organizmu wodą jest zalecane podczas gorączki, ponieważ sód zawarty w wodzie pomaga zwalczać bakterii i wirusy. Zalet wody mineralnej jest znacznie więcej.

Woda mineralna czy źródlana?

Warto wiedzieć, że woda może być czerpana z ujęć głębinowych poprzez odwierty – wówczas mówimy o wodzie mineralnej lub pozyskiwana z czystych źródeł płytszych warstw podziemnych. Do tej kategorii zaliczamy wodę źródlaną, która przed butelkowaniem musi zostać poddana pewnym modyfikacjom. Tymczasem skład wody mineralnej pozyskiwanej z większych głębokości pozostaje niezmienny. Zarówno woda mineralna, jak i źródlana zachowują te same właściwości i mają wiele zalet:

  • Są w pełni naturalne i nie zawierają substancji chemicznych
  • Zachowują pierwotną czystość i są zdatne do picia po wydobyciu
  • Wzmacniają układ kostny i odpornościowy, wykazują właściwości antyoksydacyjne
  • Stabilizują równowagę elektrolityczną organizmu
  • Regulują krążenie i poziom cholesterolu 

Woda w zależności od źródła jest bogata w minerały, takie jak wapń, magnez siarczany i żelazo. Z dobrodziejstw wody warto jednak korzystać z umiarem – nadmierne spożycie może skutkować kumulacją biopierwiastków, co może być niebezpieczne. Pierwiastki zawarte w wodzie występują w łatwo przyswajalnej formie, a więc picie wody jest szczególnie zalecane w czasie niedoborów. Hurtowania wody mineralnej oferuje wodę w butelkach szklanych i plastikowych o różnych pojemnościach. Dla osób, które regularnie piją wodę, dobrym rozwiązaniem jest woda w butelkach zwrotnych ze szkła, które zabierane są przy okazji dostarczania kolejnej partii wody. 

Woda gazowana czy niegazowana?

Woda gazowana cechuje się podwyższoną zawartością dwutlenku węgla, który korzystnie wpływa na smak wody oraz jej smakowitość. Stężenie dwutlenku węgla może być:

  • Wysokie – więcej niż 4000 mg/l
  • Średnie – w zakresie od 1500 mg/l do 4000 mg/l
  • Niskie – nie więcej niż 1500 mg/l

Dwutlenek węgla konserwuje wodę i ma działanie bakteriostatyczne, a więc przedłuża trwałość produktu. Hurtownia gastronomiczna w swoim asortymencie ma wodę, której zdatność do spożycia wynosi więcej niż 9 miesięcy i to wyłącznie dzięki dodatkowi dwutlenku węgla. Ponadto wody gazowane nawet o wysokiej zawartości wodorowęglanów dzięki dwutlenkowi węgla smakują znacznie lepiej.

Dobroczynny wpływ wody mineralnej na procesy trawienne

Dwutlenek zawarty w wodzie gazowanej podrażnia błonę śluzową żołądka i wzmaga wydzielanie soków trawiennych, a więc wodę warto podawać do posiłków. Ponadto spożywanie wody z gazem przyspiesza i ułatwia przesuwanie się treści pokarmowych w jelitach, a mechaniczny nacisk na ściany jelita powoduje przekrwienie, dzięki czemu pokarm jest lepiej przyswajalny. Woda mineralna jest zatem bardzo pomocna w problemach trawiennych oraz po spożyciu obfitych posiłków.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%