Zamknij

Jak wybrać najkorzystniejsze dla siebie konto osobiste?

10:21, 13.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:21, 13.03.2023
freepik.com freepik.com

Wybór odpowiedniego konta osobistego powinien być poprzedzony dokładnym porównaniem ofert różnych banków. Tak naprawdę poszczególne oferty mogą różnić się pod wieloma względami, a przydatnym narzędziem jest ranking kont osobistych. Podstawową kwestią są obowiązujące w banku opłaty i prowizje naliczane podczas użytkowania rachunku i wynikające z wykonywanych operacji.

Ranking kont osobistych

Obecnie na każdego mieszkańca naszego kraju przypada co najmniej jeden rachunek bankowy, co dowodzi, jak bardzo jest to rozpowszechniony produkt bankowy. Rachunek osobisty służy do gromadzenia środków pieniężnych i wykonywania operacji finansowych, czyli przelewów. Na koncie można ustawić także polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Banki do kont osobistych dołączają kartę debetową, która umożliwia wypłacanie pieniędzy w bankomatach oraz dokonywanie płatności podczas zakupów.

Wybierając ofertę, w pierwszej kolejności warto sprawdzić ranking kont osobistych, który zawiera informacje o kosztach związanych z prowadzeniem konta, opłatach za posiadanie karty oraz za korzystanie z bankomatów. Ranking kont osobistych pozwala także zapoznać się z aktualnymi promocjami, co pozwala wybrać najkorzystniejszą w danym momencie ofertę. Często korzystne warunki dostępne są okresowo i po spełnieniu dodatkowych kryteriów. 

Wybieramy konto osobiste. Na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając konto osobiste, warto zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, która zawiera informacje o wszystkich dokonywanych na rachunku operacjach i kosztach, jakie generują oraz możliwości uniknięcia opłat po dokonaniu określonych aktywności. Kolejna kwestia to dostęp do środków zgromadzonych na rachunku – warto sprawdzić listę darmowych bankomatów i ich lokalizację. Istotna jest także funkcjonalność aplikacji mobilnej. Ponadto bank może zaoferować możliwość dokonywani płatności w obcej walucie, czy też pakiet dodatkowych ubezpieczeń.

Kolejna istotna kwestia to oprocentowanie. W zdecydowanej większości przypadków konta osobiste są nieoprocentowane, ale zdarzają się wyjątki. Oferty różnych banków można w łatwy i szybki sposób porównać na https://wskoczpokase.pl/, gdzie dostępne są rankingi kont indywidualnych i firmowych, a także studenckich i walutowych. Jest to spore udogodnienie, które pozwala na wstępną selekcję ofert, zanim sięgniemy po rozbudowane regulaminy i tabele opłat. Konto osobiste można założyć bez wychodzenia z domu przez stronę internetową banku, a karta debetowa wysyłana jest na podany adres w ciągu kilku dni.

W jakim banku najlepiej założyć konto?

Niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie – wiele bowiem zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Nieco innymi kryteriami będą się kierować klienci firmowi, a innymi studenci czy też osoby często wyjeżdżające za granice. Bez wątpienia kluczowym parametrem jest możliwość darmowego korzystania z karty debetowej oraz aplikacja mobilna, która pozwala na dostęp do najważniejszych funkcjonalności oraz liczba darmowych bankomatów.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%