Sporadyczne nadużywanie alkoholu niestety najczęściej przeradza się w poważną chorobę alkoholową, z której samodzielnie ciężko jest się wydostać.
Myśląc o różnych formach pomocy w leczeniu alkoholizmu nie da się przejść obojętnie obok awersyjnej metodzie leczenia alkoholizmu jaką jest wszywka alkoholowa. Wszywane podskórnie tabletki z Esperalem są niezawodnym sposobem na wspomaganie kompleksowego leczenia alkoholizmu. O tym czy naprawdę warto zdecydować się na zabieg zaszycia alkoholowego i w jaki sposób wszywka wspomaga leczenie alkoholizmu, krótko w poniższym artykule.
Esperal zawiera Disulfiram, substancję czynną, która blokuje działanie enzymu - dehydrogenazy aldehydowej. Uniemożliwia to prawidłowe przetwarzanie etanolu, co prowadzi do gromadzenia się aldehydu octowego w organizmie. Objawia się wieloma nieprzyjemnymi objawami, które są podobne do zatrucia alkoholowego. Jest to niebezpieczne dla zdrowia człowieka i może powodować poważne konsekwencje zdrowotne, a w skrajnych przypadkach grozi nawet utratą życia.
Disulfiram w postaci tabletek wywołujących awersję do spożywania alkoholu hamuje metabolizm etanolu i blokuje działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej. Zapobiega to przekształcaniu aldehydu octowego w kwas octowy. Aldehyd octowy gromadzi się w organizmie, co prowadzi do nieprzyjemnych objawów, takich jak zaczerwienienie, duszność, bóle głowy, nudności, wymioty i przyspieszone bicie serca. W skrajnych przypadkach skutkiem ubocznym połączenia alkoholu z Esperalem może być zawał serca, co grozi nawet utrata życia – dlatego tak bardzo istotne jest aby utrzymywać całkowitą abstynencję.
Osoby decydujące się na wszywkę alkoholową Esperal jeżeli napiją się nawet niewielka ilość alkoholu odczuwają nieprzyjemne objawy już w ciągu 5-10 minut po spożyciu trunku wysokoprocentowego. Ma to na celu wywołanie awersji, skuteczne powstrzymanie pacjenta od picia alkoholu i uniemożliwienie mu ponownego picia. Prosty zabieg polega na umieszczeniu Disulfiramu w postaci tabletek pod skórą. Ta forma leku działa przez około rok czasu.
Esperal nie jest wskazany dla osób, które są uczulone na tiokarbaminiany, sam Disulfiram lub którykolwiek z jego składników. Disulfiram nie jest zalecany także dla osób, które w dniu zabiegu są nietrzeźwe lub cierpiących na choroby układu krążenia, niedawno przebyty zawał serca albo choroby niedokrwienne. Dodatkowe przeciwwskazania obejmują różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, próby samobójcze i psychozy. W wywiadzie medycznym zdarza się, że lekarz wykluczy możliwość zabiegu ponieważ pacjent przyjmuje leki, które mogłyby wejść w interakcję z wszywką alkoholową.
Zabieg zaszycia alkoholowego trwa około 20 minut. Przed zabiegiem lekarz – chirurg rozmawia z Pacjentem aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do wszycia Esperalu. Wśród najczęściej występującego przeciwwskazania można wymienić: nietrzeźwość osoby uzależnionej w dniu zabiegu. Pacjenci zobligowani są przed wykonaniem procedury utrzymać abstynencję minimum 24 godzinną. Jeżeli są w stanie wskazującym nie zostaną dopuszczeni do wykonania zabiegu. Jeżeli natomiast lekarz uzna, że wszystko jest w porządku, następnie Pacjent podpisuje dokumenty (m.in. zgodę na sam zabieg), a chirurg podaje znieczulenie miejscowe i wykonuje małe nacięcie na skórze. W szczelinę wsuwa tabletki z Esperalem, a następnie zaszywa ranę szwami, które w późniejszym czasie samoistnie się rozpuszczają. Rana po zabiegu powinna zagoić się w ciągu 7 dni. Blizna nie jest widoczna, a samo leczenie awersyjne bardzo dyskretne.
W przeciwieństwie do innych gabinetów, w których pacjenci mogą mieć przeprowadzoną procedurę zaszycia alkoholowego – nasz specjalistyczny gabinet https://esperalbydgoszcz.pl/ świadczy kompleksowe usługi oraz stosuje zawsze oryginalny lek Disulfiram. Oznacza to, że przed zabiegiem określamy stan zdrowia Pacjenta, przez cały czas podczas zaszycia monitorujemy jego samopoczucie i wspieramy każdą osobę, która się do nas zgłosi. Zabieg wykonujemy w komfortowych warunkach, Pacjent czuje się u nas bezpiecznie i jest zapewniony o 100% sterylności narzędzi. Jeżeli istnieje taka potrzeba oferujemy również detoks alkoholowy przed implantacją. Nasze gabinety oferują leczenie awersyjne od A do Z. Po zabiegu zawsze możesz zgłosić się do nas ponownie na konsultację czy aby na pewno rana goi się prawidłowo. Unikniesz wtedy ewentualnych skutków ubocznych. W zależności od potrzeb danej osoby zostanie przygotowany dla Ciebie odpowiedni pakiet leczenia Esperalem. Każdy pacjent traktowany jest przez nas indywidualnie i otrzymuje odpowiednie wsparcie w trakcie leczenia alkoholizmu. Alkoholizm może być skomplikowaną chorobą, która wymaga wielu etapów leczenia. Pacjent musi być odpowiednio zmotywowany do walki i cierpliwy, a na pewno osiągnie sukces i wróci do życia w całkowitej trzeźwości.
Esperal jest bardzo skuteczną formą terapii farmakologicznej. W większości przypadków osiąga ona odpowiedni skutek, tzn. wywołuje wstręt do spożywania napojów alkoholowych co sprzyja utrzymaniu całkowitej abstynencji przez uzależnionego Pacjenta i znacznie wspomaga kompleksową walkę z alkoholizmem. Musimy wiedzieć, że farmakologiczne metody zawsze powinno się wspierać terapią całościową, w szczególności mowa tutaj o psychoterapii behawioralnej. Jednym z najlepszych sposobów jest po zaszyciu alkoholowym zgłoszenie się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień, istnieją tam różne metody leczenia: terapie grupowe, ale też indywidualne (wszystko zależy od preferencji osoby uzależnionej).
Esperal jest lekiem. A wiadomo, że każdy lek może spowodować rozmaite powikłania po jego przyjęciu. Zaszycie jest wyjątkowo mało inwazyjnym zabiegiem, jest to jednak ingerencja w organizm człowieka i organizm może odrzucić wszywkę. Są to jednak jednorazowe sytuacje, które zdarzają się niezwykle rzadko. W większości przypadków terapia awersyjna jest w 98% skuteczna. Co zrobić, gdy jednak nasz organizm zbuntuje się przeciwko takiej formie terapii? Jeżeli zauważymy, że coś niepokojącego dzieje się z naszą rana po zabiegu. Wycieka z niej płyn surowiczy, lub też pojawiła się torbiel w okolicach zaszycia, w obu tych przypadkach powinniśmy niezwłocznie zgłosić się ponownie do lekarza wykonującego zabieg w celu usunięcia wszywki. Musimy wiedzieć, że takie sytuacje się zdarzają i jest to całkowicie normalne. Lekarz usunie wszywkę, oceni stan Pacjenta i pomoże wybrać inną ewentualną formę terapii lub też wykona zaszycie alkoholowe ponownie, gdy stwierdzi, że wszywka alkoholowa mogła nie zadziałać zupełnie z innego powodu.
Materiał partnera
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz