EMS to rodzaj treningu wykorzystującego elektrostymulację mięśniową. W jego trakcie użytkownicy podpięci są do specjalnej technologii, która wspomaga pracę ich organizmu. Jest to metoda niezwykle skuteczna i wydajna, pozwala w relatywnie krótkim czasie uzyskać efektywne rezultaty. Z tekstu poniżej dowiesz się, jakich efektów możesz się spodziewać po udziale w treningu EMS oraz dlaczego warto zdecydować się na udział w nim.
EMS to skrótowa nazwa od angielskiego: electrical muscle stimulation. Jest to zestaw ćwiczeń fizycznych, w czasie których korzysta się z technologii wywołującej impulsy stymulujące. W treningu EMS korzysta się ze specjalnego kombinezonu z elektrodami. Ich zadaniem jest emitowanie delikatnych, lecz bardzo precyzyjnie nastrojonych impulsów. Trafiają one wprost do mózgu, stymulując go do bardziej intensywnego wysiłku fizycznego. W rezultacie poszczególne mięśnie są bardziej zaangażowane w wykonywane ćwiczenia, niż w czasie treningu konwencjonalnego.
Trening EMS jest całkowicie bezbolesny. Wysyłane impulsy są nieodczuwalne i nie wpływają w żaden negatywny sposób na komfort wykonywania ćwiczeń lub uczucie zmęczenia. Kombinezon wykorzystywany w czasie treningu EMS składa się z kamizelki, obręczy na ramiona oraz na biodra. Dzięki temu organizm wykonuje trening w sposób zintegrowany oraz optymalny.
Jeśli interesuje cię trening EMS, warto dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie do jego rozpoczęcia. Najpierw, przechodzisz przez cykl badań mających na celu ustalić skład twojego organizmu – czyli dokładnie obliczyć udział masy kostnej, mięśniowej (i pozostałych) w całkowitej masie organizmu. Ponadto, przeprowadza się wywiad, którego zadaniem jest upewnienie się, czy na pewno kwalifikujesz się do udziału w treningu. Kto jest z niego wykluczony? Przede wszystkim osoby cierpiące na różnego typu problemy i schorzenia serca oraz w obrębie układu sercowo-krążeniowego.
Po przejściu wszystkich potrzebnych badań zostaje dla ciebie rozpisany cykl ćwiczeniowy. Poszczególne ćwiczenia wykonywane są pod okiem wykwalifikowanego trenera fizjoterapeuty lub trenera personalnego w Poznaniu (i nie tylko). Pojedynczy trening trwa zazwyczaj zaledwie 20 minut i wbrew pozorom nie jest to okres zbyt krótki. Jak bowiem wskazują specjaliści, 20 minut treningu EMS zastępuje 180 minut (czyli 3 godziny) spędzone na zwykłych treningu w siłowni. Wniosek nasuwa się sam.
Jeden trening EMS pozwala spalić nawet 1,2 tys. kcal. W jego trakcie organizm wykonuje nawet 150 razy więcej skurczów mięśniowych niż w czasie zwykłego treningu. W rezultacie utrata wagi następuje kilkukrotnie szybciej, a przyrost masy mięśniowej – jest zauważalny niemal od razu, po pierwszym ćwiczeniu. Najczęściej, trening EMS trwa od 4 do 6 tygodniu, a widoczne po tym okresie rezultaty potrafią zaskoczyć wszystkich.
Oprócz samych przemian w strukturze tkanki mięśniowej, do dodatkowych rezultatów uzyskiwanych należą poprawa wydolności fizycznej, zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, poprawia wytrzymałości mięśni oraz ujędrnienie skóry. Warto podkreślić, że trening EMS jest wybierany nie tylko przez osoby nastawione na poprawę swojej muskulatury, ale także na walkę z cellulitem oraz przez osoby cierpiące na bóle stawów.
Materiał partnera
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz