Niedzielny poranek w Olszewie (powiat kościański) zamienił się w dramat. W jednym z mieszkań doszło do pożaru, który choć szybko ugaszony, okazał się śmiertelnie niebezpieczny. Strażacy i ratownicy przez długie minuty walczyli o życie 52-letniego mężczyzny, jednak mimo reanimacji nie udało się go uratować.
Jak informuje portal Kościaniak.pl, straż pożarna zgłoszenie o pożarze mieszkania w miejscowości Olszewo w gminie Śmigiel otrzymała w niedzielę 30 listopada o godz. 6:26.
- Ze zgłoszenia wynikało, że w mieszkaniu doszło do pożaru, a zgłaszający ugasił ogień. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej, zastał on dwie osoby. U jednego z mężczyzn nie stwierdzono funkcji życiowych. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego wsparł te czynności. Niestety nie przyniosły one efektu i lekarz stwierdził zgon 52-letniego mężczyzny - informuje Dawid Kryś, oficer prasowy PSP w Kościanie.
Nadpaleniu uległ tapczan w jednym z pokoi. Mężczyzna, który zmarł, najprawdopodobniej uległ zatruciu. Drugiemu z nich, który zgłaszał pożar i okazał się być bratem poszkodowanego, nic się nie stało.
Dalsze czynności na miejscu wykonywała policja pod nadzorem prokuratora. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pożaru mogło być przypadkowe zaprószenie ognia. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności zdarzenia.
[ALERT]1764582385846[/ALERT]
[ZT]85200[/ZT]
[ZT]85095[/ZT]
[ZT]84981[/ZT]
Hala pękała w szwach! Lokalni twórcy oferowali...
A miii siiieee nie podobało.
SmerfMaruda
11:49, 2025-12-01
Nie każdy kto parkuje, od razu kombinuje. Powinniśmy...
Przecież wpisywanie numeru rejestracyjnego ma ułatwić pracę kontrolującym którzy jadąc przez parking z odpowiednim sprzętem czytają tablice i jednocześnie sprawdzają opłacony postój danego pojazdu. W Gostyniu takiego sprzętu nie ma. Więc po co wpisywać numer rejestracyjny...
Hejka
09:37, 2025-12-01
Nie każdy kto parkuje, od razu kombinuje. Powinniśmy...
Zbliżają się święta. Jezus jadł i pił z celnikami czynił cuda i zmartwychwstał. Ja też jestem kimś byłem wszędzie co nie jadłem i piłem i jestem mądry. W Gostyniu są prawdziwi naśladowcy Jezusa, potrafią wodę zamienić w masło, celnicy znaleźć ojej napędowy z nieujawnionych źródeł i zażądać akcyzę od tego znaleziska. Ciało Jezusa według najnowszych ustaleń zostało skradzione przez handlarzy narządów i ludożerców. W szpitalu Gostyń i w przychodniach też tak jest za narządy i eksperymenty zarabia się krocie trzeba mieć aktualnie zezwolenie (Komisje Bioetyczne). Czy jest postęp w jednym świecie są dwa światy. Na przykład geodezja i psychiatria. Ale można przecież udawać i żyć i w tym i tym świecie. Teraz obchodzimy nowe święto którego rzeczywiście nigdzie nie ma Black Friday( Czarny Piątek). To jest też tajemnica państwowa i proszę nikomu o tym jeśli przeczytasz nie mówić.
Biuro Podatkowe
07:47, 2025-12-01
Gmina szykuje się na kryzys? Łóżka, koce, pościel... Wy
Lepiej tak niż obudzić się potem z reką w nocniku. Dlaczego komentarze odrazu zakładają wojnę lub epidemie? Wystarczy powódź czy wichura i taki szpital może być pomocny, bo jak drzewa będą powalone to karetka nie dojedzie
Kln
07:33, 2025-12-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz