Ten projekt połączył osoby niepełnosprawne z różnych środowisk i miejscowości powiatu gostyńskiego. Jego program był wyjątkowo bogaty, a każdy miał okazję na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb czy papier czerpany. Zainteresowani mogli też zwiedzić Muzeum Wsi.
Projekt "Jak to jest zrobione" miał charakter kilkuetapowy i trwał przez cały rok. Sporo się w tym czasie działo, o czym opowiedział Andrzej Miałkowski, członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nie sami". Uczestnicy projektu mieli okazję degustować chleb i pizzę w jednej z najnowocześniejszych piekarni w kraju, dotarli też do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. - Nasi uczestnicy zdobyli wiedzę o papierze, jego historii, znaczeniu dla cywilizacji oraz roli we współczesnym świecie. Czynnie uczestniczyli w przygotowanych warsztatach i mieli możliwość zabrania ze sobą efektów swojej pracy - mówił Andrzej Miałkowski, członek zarządu Stowarzyszenia "Nie sami".
Zwiedzili również Muzeum Wsi w Ochli. Ostatnią częścią programu była wizyta w fabryce przetwarzającej tworzywa sztuczne w Malewie. - W przyszłym roku zastanawiamy się właśnie nad projektem o surowcach wtórnych - zapowiadał Andrzej Miałkowski, członek zarządu Stowarzyszenia "Nie sami". W projekcie brały udział osoby niepełnosprawne z różnych środowisk, między innymi z Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu czy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.
Drugą część spotkania podsumowującego projekt była prelekcja na temat przemocy w stosunku do osób niepełnosprawnych.
MiS
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz