Zamknij
NEWS

Alarm w Urzędzie Miejskim w Gostyniu. Czujki zadziałały w dwóch miejscach!

mis 19:46, 10.02.2026 Aktualizacja: 19:58, 10.02.2026
3 Alarm w Urzędzie Miejskim w Gostyniu. Czujki zadziałały w dwóch miejscach! Foto: Gostyn24

Dziś wieczorem na gostyńskim rynku zrobiło się na chwilę nerwowo. W budynku Urzędu Miejskiego, w kamienicy przy ul. 1-go Maja, pojawili się strażacy. Wszystko przez alarm, który uruchomił się w instalacji wykrywania pożaru.

Zgłoszenie wpłynęło do gostyńskich strażaków przed godz. 19:00.

- Dostaliśmy alarm z instalacji wykrywania do budynków Urzędu Miejskiego. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Gostyń - przekazuje asp. sztab. Krzysztof Kasprzyk.

Po dotarciu na miejsce ratownicy ustalili, gdzie zadziałały czujki i sprawdzili wskazane strefy. Alarm uruchomił się w dwóch pomieszczeniach.

- Na klatce schodowej i w pomieszczeniu w piwnicy budynku - wyjaśnia dowódca KP PSP Gostyń.

Strażacy nie ograniczyli się jednak tylko do tych miejsc. Jak podkreśla Kasprzyk, sprawdzony został cały obiekt, ze szczególnym naciskiem na rejon, w którym aktywowała się instalacja. Na szczęście zagrożenia nie było.

- Okazało się, że jest to alarm fałszywy z instalacji wykrywania - relacjonuje asp. sztab. Krzysztof Kasprzyk z PSP Gostyń.

Strażacy zaznaczają, że takie sytuacje zdarzają się co jakiś czas w obiektach podłączonych do monitoringu pożarowego i nie muszą oznaczać awarii.

- Niekoniecznie wada, po prostu jakiś chwilowy błąd. To się po prostu zdarza. Od czasu do czasu te czujki się po prostu uruchamiają. Nie tylko tutaj w urzędzie, ale w budynkach, które mamy podłączone do monitoringu - podsumowuje dowódca KP PSP w Gostyniu.

Na miejscu pojawił się również patrol Straży Miejskiej.

Foto: Gostyn24

[ALERT]1770749153789[/ALERT]

[ZT]87626[/ZT]

[ZT]87590[/ZT]

[ZT]87560[/ZT]

(mis)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

MO MO

3 2

Może papierosy palili trzeba sprawdzić kamery

20:04, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysztofKrzysztof

1 1

A syreny wyły, jakby to była jakaś wielka katastrofa.

20:08, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndrzejekAndrzejek

1 3

Straż jakaś profilaktykę realizowała?

20:15, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%