SAMORZĄD / POLITYKA / WYBORY

Zamknij
NEWS

Trzy niepubliczne przedszkola pod lupą urzędników. Burmistrz zarządził kontrolę

oprac. jar 11:45, 02.02.2026
10 Trzy niepubliczne przedszkola pod lupą urzędników. Burmistrz zarządził kontrolę Foto: arch. Gostyn24

W najbliższych miesiącach część niepublicznych przedszkoli działających na terenie gminy Gostyń zostanie skontrolowanych przez urzędników. Chodzi o  sprawdzenie prawidłowości wykorzystania środków publicznych, które trafiły do placówek w formie dotacji. 

Burmistrz Gostynia zatwierdził plan kontroli na 2026 rok, obejmujący weryfikację wykorzystania dotacji udzielonych w 2025 roku. Kontrole mają charakter ustawowy i wynikają z przepisów o finansowaniu zadań oświatowych, które dają samorządom prawo do sprawdzania, czy publiczne środki zostały pobrane i wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem.

Jak poinformowano w zarządzeniu nr 374/2026 z 19 stycznia - zakres kontroli obejmie między innymi zgodność liczby uczniów wykazywanych w miesięcznych informacjach z dokumentacją prowadzoną przez przedszkola, a także sposób rozdysponowania dotacji z budżetu gminy. Upoważnieni pracownicy urzędu będą mieli prawo wstępu do placówek oraz wglądu do dokumentacji organizacyjnej, finansowej i dotyczącej przebiegu nauczania.

Z opublikowanego planu wynika, że w 2026 roku kontrolą zostaną objęte trzy niepubliczne przedszkola. W pierwszym kwartale  „Dziecięcy Raj” w Gostyniu, w drugim kwartale „Zielona Zatoka”, natomiast w trzecim kwartale „Hocki Klocki”.

::addons{"type":"alert"}

::news{"type":"see-also","item":"87350"}

::news{"type":"see-also","item":"87356"}

::news{"type":"see-also","item":"87359"}

(oprac. jar)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (10)

jajajaja

27 0

Kontrole powinny być bez żadnych zapowiedzi.

12:27, 02.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kontloler Kontloler

23 0

Zapowiedziana kontrola?????🤣🤣🤣🤣

12:52, 02.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

123456gk123456gk

9 4

Czy odpowiednie przepisy mówią,że o kontroli trzeba powiadomić z takim wyprzedzeniem?Trzy była losowana kolejność kontroli?Przez tak długi okres oczekiwania na kontrolę można dokonać wiele poprawek w różnych dokumentach.My podatnicy,utrzymujący te przedszkola prosimy o wyjaśnienia poru

13:34, 02.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXXXXX

3 4

A czy dzieci po ukończeniu przedszkola otrzymują jakiś dokument na to. Bo mi mocno wydaje się że Szef Biura do przedszkola nie chodziła i takiego zaświadczenia nie posiada i dlatego tak z nim jest. Perełka też nie chodziła do przedszkola. To ci dopiero biuro, masażu chyba maścią na ból d u p y.

14:40, 02.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do XXXDo XXX

7 2

Leki się skończyły? Poziom komentarza świadczy o komentującym.

15:26, 02.02.2026

Lol Lol

10 0

Widzę że gmina się zapowiada na kontrolę tak samo jak urząd skarbowy i panie z sanepidu

18:40, 02.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel x Obywatel x

17 0

Jeśli straż wiejska będzie chciała przeprowadzić u mnie kontrolę najpierw pisemnie niech mnie powiadomią 14 dni przed i poczekają na odpowiedź pisemną 30ndni -pasuje ? Skoro inni są uprzedzanibo kontrolach to chyba prawo jest równe dla wszystkich czy to mit

18:54, 02.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

BtwBtw

11 0

Trzeźwe poniedziałki też mają być zapowiadane w niedziele na g24 ,skoro prawo jest równe dla wszystkich

20:55, 02.02.2026

JjjjJjjj

8 0

Burmistrz niech się weźmie za sanepid i ich nic nie robiące sobie z konstytucji, praktyki

22:34, 02.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MbvbbMbvbb

2 0

Napiszcie jeszcze o której godzinie

17:53, 05.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%