Mieszkańcy Bodzewa wybrali w środę (28 stycznia) nowego sołtysa. Po rezygnacji Agnieszki Gorwy, która sołtysem była dekadę, funkcję przejął Maciej Karolewicz. Co zamierza zrealizować i dlaczego ubiegał się o tę funkcję?
Nowy sołtys zapowiada, że chce być po prostu "dla ludzi"... dostępny na co dzień, gotowy do rozmowy i do wspólnego działania z miejscowymi organizacjami.
- Zdecydowałem się kandydować, ponieważ chcę aktywnie działać na rzecz mieszkańców i skutecznie ich reprezentować. Stawiam na dialog, dostępność oraz współpracę z mieszkańcami i ich organizacjami, takimi jak Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich oraz kółko rolnicze - mówi Maciej Karolewicz, nowy sołtys Bodzewa.
Podkreśla, że chce działać razem z radą sołecką tak, żeby problemy we wsi nie zostawały bez odpowiedzi.
- Moim celem jest pomaganie mieszkańcom w codziennych sprawach i wspólne szukanie rozwiązań z radą sołecką. Chcę działać spokojnie i konsekwentnie, bez podziałów i niepotrzebnych konfliktów, w dobrej współpracy z gminą i wójtem - zaznacza nowy sołtys Maciej Karolewicz.
Wśród konkretnych tematów, które nowy włodarz wioski wskazuje jest remont drogi przez Huby. Przypomina też, że w tegorocznym budżecie gminy zapisano przygotowanie projektu, a jego celem będzie dopilnowanie, aby doprowadzić do realizacji inwestycji.
- Na ten rok budżet gminy jest już ustalony i przewiduje przygotowanie projektu drogi przez Huby. Później będę konsekwentnie działać, żeby droga faktycznie powstała i projekt nie poszedł na marne - deklaruje.
[ALERT]1769683456151[/ALERT]
[ZT]87134[/ZT]
[ZT]87046[/ZT]
[ZT]87031[/ZT]
To była krótka piłka. Po tej interwencji pies pozbył...
Dużo jest jeszcze piesków na łańcuchach i to bardzo ciasnych dlaczego obrońcy zwierząt nie reagujecie ? Siedzeniem tutaj cierpienia im nie ulżycie i jak się z tym teraz czujecie?
Do obrońców piesków
14:22, 2026-01-29
To była krótka piłka. Po tej interwencji pies pozbył...
Ale w tym kraju świadek jest dwa razy bity. Ile razy miałem tak że chciałem kogoś bronić to dostawałem wezwanie do Sądu jako oskarżony o bezpodstawne wezwanie służb. Potrzebne mi to? Dlatego teraz nic nie widzę nic nie słyszę i miejsce pretensje to winnych i służb
Taki mamy kraj
14:20, 2026-01-29
To była krótka piłka. Po tej interwencji pies pozbył...
Bolo ma rację nic nie widzę nic nie słyszę nie było mnie tam
Je bać was wszystk
14:17, 2026-01-29
To była krótka piłka. Po tej interwencji pies pozbył...
Tuli tutaj mądrali broniących pieska a co zrobiliście dla takich zwierząt? Nic kompletnie nic tylko mądrzy w pysku
Prawda w oczy
14:17, 2026-01-29
3 1
Już kiedyś ród Karolewiczów zapisał się w historii sołtysów Bodzewa, teraz czas na Macieja... Powodzenia!!!!
80 tys. na projekt jest. Oby nie zostało przesunięte na inne inwestycje, bo droga jest baaaaaaaarrrrdzo potrzebna - najlepiej z jednostronnym chodnikiem. Na razie to po likwidacji przejazdu kolejowego będą łatać dziury - sporo oznaczań się pokazało na spękanym asfalcie. No i jeszcze w tym roku, będzie plac robiony przed domem strażaka - na to jest 35 tys.
4 0
Zaznaczę , że to jest już zaplanowane od zeszłego roku. Dlatego zaznaczę że walczyli o to inni a nie nowo wybrany sołtys. Niech Pan pokaże na co Pana stać! Bo to co wiem to miał Pan ku temu okazję i nic....
1 0
zgadza się!, że nowy sołtys nie miał, żadnego wkładu do tych inwestycji. Niech je tylko przypilnuje i planuje nowe. Ja osobiście nie mam co pokazać, znam tylko budżet gminy Piaski - jest dostępny na BIP.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz